Вчені з університету Темпла і Піттсбурга (США) знайшли спосіб, як лікувати тварин від вірусу ВІЛ, повідомляють Патріоти Україниз посиланням на Нескучные новости.
Так, в новому дослідженні, опублікованому на цьому тижні, американські вчені показали, що вони можуть повністю видалити ДНК ВІЛ з людських клітин, імплантованих мишам, запобігаючи подальшому інфікуванню.
Як відомо, вірус залишається "невловимим" через його здатність "ховатися" в прихованих резервуарах. Однак вченим вперше вдалося домогтися повного видалення вірусу ВІЛ в тварин, що прокладає шлях до клінічних випробувань на людині.
Відзначається, що нове дослідження продовжує попереднє, коли вченим вдалося видалити ВІЛ-1 з генома тканин.
"Наше нове дослідження є повнішим. Ми підтвердили дані нашої попередньої роботи і поліпшили ефективність нашої стратегії в редагуванні генів. Ми також продемонстрували, що стратегія працює в двох додаткових моделях. Одна з них являє собою гостру інфекцію в клітинах мишей, а інша - хронічну або приховану інфекцію в клітинах людини", - заявив учений Венхуі Ху.
Нова технологія редагування генів усунула вірус у 96% мишей. Наступний етап - повторення дослідження на приматах, а кінцева мета - клінічні випробування на людях.
Довідка. Вірус імунодефіциту людини - ретровірус, який викликає повільно прогресуюче захворювання - ВІЛ-інфекцію. Вірус вражає клітини імунної системи, в результаті чого робота імунної системи пригнічується і розвивається синдром набутого імунного дефіциту (СНІД).
Так, організм хворого втрачає можливість захищатися від інфекцій і пухлин, виникають вторинні опортуністичні захворювання, які не характерні для людей з нормальним імунітетом. Без лікарського втручання опортуністичні захворювання викликають смерть пацієнта в середньому через 9-11 років після зараження (в залежності від підтипу вірусу). При проведенні антиретровірусної терапії тривалість життя пацієнта може бути продовжена до 70-80 років.
Зловмисники поширюють фейкову інформацію про нові правила нарахування пенсійних виплат і видають себе за представників Пенсійного фонду України (ПФУ). Насправді Пенсійний фонд не надсилає анкет і не збирає персональні дані через месенджери або сторонні...
Українці можуть збільшити свою майбутню пенсію більш ніж на 50%, якщо замість виходу на пенсію у 60 років продовжать офіційно працювати ще понад 5 років. Для цього потрібно відкласти оформлення пенсії хоча б на 5 років і 7 місяців, адже держава за коже...