Шкідливі звички передаються у спадок: Німецькі вчені зробили важливе відкриття

​Вчені хотіли з'ясувати, чи матимуть шкідливі звички діти курців, і прийшли до несподіваного відкриття.

Шкідливі звички передаються у спадок. Фото: S-English.ru.

Куріння, вживання алкоголю і особливості дієти мають безпосередній вплив на майбутні покоління людини, пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Німецькі дослідники виявили, що епігенетична історія людини (придбані зміни в генах) передається наступним поколінням його роду. Тобто образ життя людини, його шкідливі звички (куріння, вживання алкоголю), стрес, пережиті хвороби стануть свого роду спадщиною для нащадків.

Якщо, наприклад, предки людини все життя пропрацювали на заводі зразка першої половини XX століття, - то недоїдання, погана екологія, стрес і хвороби, пережиті ними, передалися йому в ДНК.

Однак вчені відзначили, що це не привід опускати руки. Навпаки, це важлива причина задуматися про свій спосіб життя, перш ніж з'їсти черговий гамбургер, закурити сигарету, просидіти цілий день за комп'ютером або змиритися зі стресом, оскільки наслідки всього цього можуть передатися дітям і онукам.

Протягом життя в епігенетичній пам'яті людських клітин зберігається майже вся інформація про вплив зовнішнього середовища. Подібна "велика база даних" згодом аналізується організмом, який вирішує, адаптуватися йому чи ні. Наприклад, куріння змінює епігенетичний склад клітин легенів і в кінцевому підсумку призводить до раку легенів.

Стрес, хвороба або дієта також записуються в клітинну пам'ять, адаптуючи майбутні покоління відповідно до умов життя його батька, діда або навіть прадіда.

Рекорд від початку війни: Стало відомо, скільки росіян хочуть переговорів про мир з Україною

неділя, 24 листопад 2024, 11:57

Станом на листопад 2024 року більш як половина громадян країни-терориста Росії виступили за початок мирних переговорів з Україною. За даними соціологічного опитування, початок діалогу тепер підтримують 53% росіян. У той же час 36% росіян хочуть продовж...

В Україні змінили вимоги для бронювання: Ось яка тепер має бути зарплата для відстрочки

неділя, 24 листопад 2024, 11:30

В Україні уряд затвердив постанову №1332, якою ввів нову вимогу для бронювання співробітників. Всі критичні підприємства мають виплачувати середню зарплату, розмір якої не менший від 2,5 мінімальних (20 тис. грн) упродовж останнього кварталу. Працівник...