Куріння, вживання алкоголю і особливості дієти мають безпосередній вплив на майбутні покоління людини, пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Німецькі дослідники виявили, що епігенетична історія людини (придбані зміни в генах) передається наступним поколінням його роду. Тобто образ життя людини, його шкідливі звички (куріння, вживання алкоголю), стрес, пережиті хвороби стануть свого роду спадщиною для нащадків.
Якщо, наприклад, предки людини все життя пропрацювали на заводі зразка першої половини XX століття, - то недоїдання, погана екологія, стрес і хвороби, пережиті ними, передалися йому в ДНК.
Однак вчені відзначили, що це не привід опускати руки. Навпаки, це важлива причина задуматися про свій спосіб життя, перш ніж з'їсти черговий гамбургер, закурити сигарету, просидіти цілий день за комп'ютером або змиритися зі стресом, оскільки наслідки всього цього можуть передатися дітям і онукам.
Протягом життя в епігенетичній пам'яті людських клітин зберігається майже вся інформація про вплив зовнішнього середовища. Подібна "велика база даних" згодом аналізується організмом, який вирішує, адаптуватися йому чи ні. Наприклад, куріння змінює епігенетичний склад клітин легенів і в кінцевому підсумку призводить до раку легенів.
Стрес, хвороба або дієта також записуються в клітинну пам'ять, адаптуючи майбутні покоління відповідно до умов життя його батька, діда або навіть прадіда.
Аналітики The Economist назвали найнещасніше покоління – і це не молоді зумери чи міленіали. Найбільше життям незадоволені представники покоління X – люди, народжені між 1965 і 1980 роками, передають Патріоти України. . Опитування в 30 країнах показал...
Ви помітили на своїй шкірі незвичне новоутворення? До прикладу, плямку чи родимку, яка збільшується у розмірі, свербить чи кровоточить? Уважність до будь-яких змін шкірного покриву є надзвичайно важливою для своєчасного виявлення проблеми. Варто розумі...