"Раб на російських кораблях вивчив одне слово - п...здець і весь час його повторював": Ірма Вітовська розповіла про свій новий проект

Актриса стала співпродюсером вистави-трилера для дорослих, яку поставили у Національному цирку.

Виставу "Афродізіак" назвали "провокативним трилером". Фото: Газета по-українськи.

10% глядачів покидає виставу "Афродизіак". Не витримують фалосів, відрубаних рук, матюків. Про це в інтерв'ю gazeta.ua розповіла актриса Ірма Вітовська, передають Патріоти України.

Вона стала співпродюсером цієї вистави-трилера для дорослих, яку поставили у Національному цирку.

- "Афродизіак" - це сучасне провокативне мистецтво. 10 відсотків глядачів покидає зал - не витримують відрубаних рук, фалосів. Є люди, які не сприймають у театрі слово "п**ець". Його вимовляє раб, який був на російських кораблях. І нічого іншого не вивчив. Сам не знає, що це означає. Всюди говорить: "Это пи**ец".

Ми перші зайшли у цирк після Леся Курбаса, який використовував арену в Харкові. Я тільки цей майданчик бачила для реалізації проекту. Бо матеріал такий - балаган, вічний карнавал", - розповідає Ірма Вітовська.

За її словами, циркова арена диктує для актора інші умови гри. А для глядача - умови сприйняття. "Актору потрібно задіювати всі чотири виходи цирку. Грати так, щоб тебе чув і бачив кожен сектор. Використовуємо багато проекцій. Кожен секторальний рівень бачить ніби "свою" виставу. Тим, що сидять внизу, одягаємо маски, бо цей афродизіак вибухає у повітрі. Перед глядачами у середньому рівні відкривається інша картинка. А нагорі - ще інакша", - додає актриса.

За сюжетом "Афродизіаку", молодий священик розслідує справу 30-річної давнини, коли таємничо почали зникати незаймані юнаки і дівчата, яких згодом знаходили жорстоко вбитими. Щоб знайти відповіді, він має відшукати свідків і повернутися у сповнений розпусти, жаху і крові Париж напередодні революції. Там він зустріне того самого маніяка-вбивцю, який став на шлях жорстокості, тому що хотів знайти любов. Детектив розповість про людину, яка хотіла змінити світ, а натомість почала його знищувати.

Ірма Вітовська вважає, що це історія про сьогодення. "Про світ, де все можна виправдати. Гріх став чеснотою. Продажність, корупція, клановість. Вистава про те, що перемогла споживацька філософія і популізм. Вулиця править країною, бо ці люди сідають на гребінь вуличних бажань. І протримаються, тому що говорять слова, які люмпен ковтає. А люди, які можуть народжувати змісти, - відійшли від руля", - каже співпродюсер вистави.

У проекті задіяні актори 18 театрів. Зокрема, театру Івана Франка, Молодого театру, Дикого театру, театру "Золоті ворота", театру "ДАХ", театру на Лівому березі, ТЮГу, Львівського, Івано-Франківського та Рівненського театрів.

"Усі проходили кастинг. Це моя позиція - не давати преференції столиці, запрошувати акторів з регіонів. У шоу беруть участь і циркові актори - жонглери, вогнедуви, ходулісти, повітряні гімнасти, - каже Вітовська. - Ми поставили це шоу в грудні 2016-го приватним коштом нашої команди. Бюджет - до мільйона гривень. За 6 вистав протягом року її подивилися близько 14 тисяч глядачів".

За словами Ірми Вітовської, ця п'єса важлива як явище. Бо це крок до ринку в мистецтві, до появи проектного театру: коли гроші ходять за проектами, а не за майданчиками.

Хіти тижня. "Лети, шарик, лети. Наша жовто-блакитна надежда!" - блогер про "диверсію" на Донбасі

понеділок, 19 листопад 2018, 16:30

"Оккупированный Донецьк. Такая новость. Я плакала от счастья. Посидели с подружками. Чай, вино, домашние коржики, бисквитики. Все ж рукодельницы. Руки оттуда, откуда положено", - пише у своєму блозі Марина Григорьєва, повідомляють Патріоти України, і п...

Українець - найкращий: Ломаченко очолив престижний боксерський рейтинг

понеділок, 19 листопад 2018, 16:12

Українець Василь Ломаченко зберіг лідерство у рейтингу найкращих боксерів світу за версією журналу The Ring, повідомляють Патріоти України. У свою чергу, абсолютний чемпіон світу у першій важкій вазі Олександр Усик піднявся на четверту сходинку, випере...