"Раб на російських кораблях вивчив одне слово - п...здець і весь час його повторював": Ірма Вітовська розповіла про свій новий проект

Актриса стала співпродюсером вистави-трилера для дорослих, яку поставили у Національному цирку.

Виставу "Афродізіак" назвали "провокативним трилером". Фото: Газета по-українськи.

10% глядачів покидає виставу "Афродизіак". Не витримують фалосів, відрубаних рук, матюків. Про це в інтерв'ю gazeta.ua розповіла актриса Ірма Вітовська, передають Патріоти України.

Вона стала співпродюсером цієї вистави-трилера для дорослих, яку поставили у Національному цирку.

- "Афродизіак" - це сучасне провокативне мистецтво. 10 відсотків глядачів покидає зал - не витримують відрубаних рук, фалосів. Є люди, які не сприймають у театрі слово "п**ець". Його вимовляє раб, який був на російських кораблях. І нічого іншого не вивчив. Сам не знає, що це означає. Всюди говорить: "Это пи**ец".

Ми перші зайшли у цирк після Леся Курбаса, який використовував арену в Харкові. Я тільки цей майданчик бачила для реалізації проекту. Бо матеріал такий - балаган, вічний карнавал", - розповідає Ірма Вітовська.

За її словами, циркова арена диктує для актора інші умови гри. А для глядача - умови сприйняття. "Актору потрібно задіювати всі чотири виходи цирку. Грати так, щоб тебе чув і бачив кожен сектор. Використовуємо багато проекцій. Кожен секторальний рівень бачить ніби "свою" виставу. Тим, що сидять внизу, одягаємо маски, бо цей афродизіак вибухає у повітрі. Перед глядачами у середньому рівні відкривається інша картинка. А нагорі - ще інакша", - додає актриса.

За сюжетом "Афродизіаку", молодий священик розслідує справу 30-річної давнини, коли таємничо почали зникати незаймані юнаки і дівчата, яких згодом знаходили жорстоко вбитими. Щоб знайти відповіді, він має відшукати свідків і повернутися у сповнений розпусти, жаху і крові Париж напередодні революції. Там він зустріне того самого маніяка-вбивцю, який став на шлях жорстокості, тому що хотів знайти любов. Детектив розповість про людину, яка хотіла змінити світ, а натомість почала його знищувати.

Ірма Вітовська вважає, що це історія про сьогодення. "Про світ, де все можна виправдати. Гріх став чеснотою. Продажність, корупція, клановість. Вистава про те, що перемогла споживацька філософія і популізм. Вулиця править країною, бо ці люди сідають на гребінь вуличних бажань. І протримаються, тому що говорять слова, які люмпен ковтає. А люди, які можуть народжувати змісти, - відійшли від руля", - каже співпродюсер вистави.

У проекті задіяні актори 18 театрів. Зокрема, театру Івана Франка, Молодого театру, Дикого театру, театру "Золоті ворота", театру "ДАХ", театру на Лівому березі, ТЮГу, Львівського, Івано-Франківського та Рівненського театрів.

"Усі проходили кастинг. Це моя позиція - не давати преференції столиці, запрошувати акторів з регіонів. У шоу беруть участь і циркові актори - жонглери, вогнедуви, ходулісти, повітряні гімнасти, - каже Вітовська. - Ми поставили це шоу в грудні 2016-го приватним коштом нашої команди. Бюджет - до мільйона гривень. За 6 вистав протягом року її подивилися близько 14 тисяч глядачів".

За словами Ірми Вітовської, ця п'єса важлива як явище. Бо це крок до ринку в мистецтві, до появи проектного театру: коли гроші ходять за проектами, а не за майданчиками.

Хіти тижня. Сторінками історії: "Чем на самом деле кормили в СССР", - Мирович (фото)

п’ятниця, 22 лютий 2019, 2:00

СРСР був нищебродською країною, з якістю життя на рівні відсталих країн третього світу, і якість харчування в ньому була точно такою ж... Про це на своїй сторінці у Facebook пише популярний білоруський блогер Максим Мирович, передають Патріоти України....

Хіти тижня. Влада запевняє, що усе було справним: У російському аеропорту впав трап літака з пасажирами (відео)

п’ятниця, 22 лютий 2019, 1:00

Шестеро пасажирів впали з п'ятиметрової висоти. У Росії в аеропорту Барнаула сталася надзвичайна подія з літаком "Уральських авіаліній", передають Патріоти України. . У момент, коли пасажири заходили в повітряне судно, літаковий трап несподівано звали...