Реалії окупації Донбасу: Вибух перетворив легальну копанку в нелегальну, - блогер

«Малоіванівська» була перетворена з нелегальної копанки в легальну шахту перед війною, яка мала продемонструвати, що місцева влада піклується про здоров'я і життя шахтарів. Окупанти після аварії знову оголосили шахту незаконною.

Копанка. Фото: segodnya.ua

Вчора ввечері на шахті «Малоівановская», яка розташована на території «ЛНР», вибухнув метан. У цей час під землею перебували гірники. Для дев'ятьох з них підземелля стане братською могилою.

У цій аварії загинули 10 осіб, причому знайшли тільки одного, а решта так і залишаться під завалами, шансів у них ніяких. Ще кілька людей з опіками в лікарнях, пишуть Патріоти України з посиланням на матеріали блогера Павла Шокотка.

З огляду на кількість жертв, аварія досить велика, а причина її може бути тільки одна - занадто інтенсивний видобуток вугілля. Чим більше вугілля зрізати, тим більше метану виділяється, тому вентиляційна система з ним не справляється. На ще не закритих в окупації шахтах інтенсивно і з порушеннями техніки безпеки видобувають вугілля, яке потім йде в Україну. Вугілля, продане в Україні, - одне з основних джерел фінансування російської окупаційної адміністрації на Донбасі.

Копанки далеко не завжди виглядають як дірки в землі, дуже часто це досить серйозні підприємства. "Малоіванівська" особлива шахта, тому окупанти її не закрили. Утримування її обходиться дешевше, ніж робота старих великих шахт, які з цієї причини тупо розпилюють на металобрухт. Вчорашня аварія трапилася на глибині 210 метрів, а старі шахти Донбасу давно працюють на кілометрових глибинах, що дуже дорого. Тому невелика "Малоіванівська" живе, а великі старі шахти знищують.

"Малоіванівська" - звичайна копанка, яку перед війною з помпою легалізували за програмою соціального партнерства. Легалізація копанок почалася як один із способів вирішення цієї проблеми – до речі, дуже суперечливого. З одного боку, шахтарі на легальній копанці більш захищені в разі отримання травм і податки йдуть в бюджет, а з іншого - це звичайна легалізація кримінального бізнесу, до того ж через легальну копанку оформляється вугілля, видобуте на десятках нелегальних.

Але все-таки легалізація копанок - це хоч щось, якийсь крок вперед на шляху соцзахисту шахтарів. Повернемося до "Малоіванівській", на якій сталася трагедія. Як я вже написав, до війни з цієї копанки зробили легальну піар-шахту, яка повинна була показати, що місцева влада піклується про простих людей, вимушених лізти в нелегальні дірки, гинучи і отримуючи травми без всяких компенсацій. Легалізація копанок так і не стала масовим явищем, але "Малоівановскую" піарили як могли.

А що зробила російська окупаційна адміністрація в Луганській області? Вони, не довго думаючи, просто оголосили "Малоіванівську" недавно закритою і незаконною. Щоб відразу припинити всі питання про компенсації сім'ям загиблих.

В цьому суть російської окупації - повністю безправна робоча сила на залишках виробництва, яке ще приносить дохід. До війни копанку легалізували, щоб захистити шахтарів, а в окупації її знову оголошують незаконною після першої ж аварії з жертвами. І протестувати, як раніше, неможливо."Міністр повинен боятися гніву Божого": Митрополит Павло "Мерседес" відмовився покидати корпуси Києво-Печерської Лаври (відео)

субота, 25 березень 2023, 21:28

На тлі виселення ченців із Києво-Печерської Лаври митрополит Павло заявив, що відмовляється залишати один із корпусів храму. Він накинувся на міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка та закликав його "боятися гніву Божого...

До компенсації бояться не дожити: Подружжя, яке пам’ятає Другу світову, втратили житло і все майно через росіян (фото)

субота, 25 березень 2023, 20:42

Унаслідок атаки на Запоріжжя повністю вигоріла квартира подружжя Гаврилових. Люди мешкали в квартирі 37 років і тепер не впевнені, чи вистачить життя дочекатися компенсацій від держави. Раїса Іванівна та Віталій Петрович з сумом дивляться на те, що зал...