Журнал "Forbes Україна" представив новий рейтинг найбагатших людей нашої країни. Практичні вся сотня багатіїв за підсумками минулого року стала біднішою. Виною цьому – падіння цін на сировину, просідання машинобудівної галузі, зупинки заводів у зоні АТО, а також втрата російського ринку збуту. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Перше місце в рейтингу знову дісталося Рінату Ахметову. Його статки оцінюють у 2,3 млрд дол. За останній рік знизились на 4,6 млрд. Падіння вартості активів мільярдера пов'язано зі зниженням світових цін на залізорудну сировину і метал.
На другому місці - Ігор Коломойський з 1,3 млрд дол. За останні п'ять років капітал найбагатшого жителя Дніпропетровська скоротився більш, ніж удвічі.
Співвласник групи "Приват" Геннадій Боголюбов зберіг розмір своїх статків на колишньому рівні – 1,3 млрд дол.
Віктор Пінчук опустився з другої на четверту сходинку рейтингу, втративши приблизно 300 млн. Зараз він має 1,2 млрд дол.
Власник компанії "Миронівський хлібопродукт", Герой України Юрій Косюк зберіг за собою п'яте місце рейтингу, втративши 100 млн. Відзначають, що в 2016-му він розраховує вкласти в українські проекти до 110 млн дол., а також відкрити виробництво в Нідерландах.
Статки президента України Петра Порошенка оцінюють у 858 млн. За останній рік вони зросли на 100 млн дол., дозволивши голові держави піднятися з 8-го на 6-е місце.
На сьомому місці – виходець з другої десятки Олексій Вадатурський. Його статки за рік зросли на 50%, і їх оцінюють у 840 млн дол. Керівник компанії "Нібулон" має намір в 2016 р. вкласти в бізнес близько 60 млн дол.
Власник і президент DCH Group Олександр Ярославський втратив одну позицію і опинився на восьмому рядку рейтингу з показником в 721 млн дол.
Капітал генерального директора Kernel Андрія Веревського збільшився на 22 млн дол. - до 694 млн дол. За підсумками 2015-го чистий прибуток компанії склав 106,9 млн дол. проти збитку 98,3 млн дол. у 2014-му. Веревський посідає 9-е місце.
Леонід Черновецький замикає десятку найбагатших людей країни, збільшивши капітал на 37 млн доларів. Його статки оцінюють у 680 млн. Черновецький зараз проживає в Грузії, а всіма бізнес-справами займається його син Степан.
З десятки лідерів цьогоріч вилетіли Костянтин Жеваго, Вадим Новінський і Сергій Тігіпко. Загальні статки сотні загалом скоротилися на чверть і тепер становлять 20 млрд дол.
Основні точки зростання – розвиток аграрного сектору та харчової промисловості, завдяки чому в рейтингу вперше з'явилися Віталій Хомутинник (Uniline Finance Ltd), Сергій Кролевець (засновник "Ерідон"), Рафаель Гороян ("Прометей"), а також Дмитро Кравченко (LNZ Group).
Активне зростання показала і фармацевтика. На кілька рядків піднялися Філя Жебровська ("Фармак"), а також Володимир і Гліб Загорії ("Дарниця"). Уперше в список найбагатших потрапили власники великих дистриб'юторів ліків: Андрій Губський ("Оптима-Фарм"), Олександр Дитятковський і Олександр Суходольський (БаДМ), Валерій Кондрук ("Фармпланета").
Дебютантом рейтингу є засновник найбільшого e-commerce проекту країни Rozetka.ua Владислав Чечоткін.
В Україні можуть заборонити продаж енергетичних напоїв неповнолітнім та споживання ними цих напоїв. Аби боротися з популярністю таких продуктів серед української молоді, нардепи пропонують штрафувати як їх самих, так і продавців. Таку норму прописано у...
Нове дослідження, проведене вченими з Медичної школи Університету Сан-Паулу, додає тривожних фактів до дискусії про шкоду алкоголю, передають Патріоти України. Аналіз майже 1800 зразків мозку показав, що регулярне вживання восьми або більше порцій алко...