У Німеччині вчені розробляють штучну нервову систему, щоб навчити роботів відчувати біль, пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Штучна система дозволить роботам швидко реагувати на потенційну загрозу збоїв у власній системі, а також захистити людей, які все частіше працюють з робототехнікою, оскільки невиявлені неполадки в подібній техніці можуть спричинити за собою нещасні випадки.
Вчені з Університету Лейбніца в Ганновері мають намір розробити свою систему на основі даних, отриманих в результаті дослідження людського болю.
Як пробу вони забезпечили "руку" робота рецепторами, розміщеними на кінчиках пальців, які розпізнають зміну температури і рівня тиску.
За задумом дослідників, в подальшому робот зможе визначати і класифікувати непередбачені фізичні стану і порушення, оцінювати потенційну загрозу, яку вони можуть заподіяти, та задіяти відповідні контрзаходи, тобто іншими словами - рефлекси.
Один з розробників на ім'я Йоханнес Кін в інтерв'ю виданню IEEM Spectrum пояснив це так: "Біль - це система, яка нас захищає. Коли ми відсуваємося від джерела болю, це допомагає нам не завдати собі шкоди ".
Відомо, що люди, у яких знижений больовий поріг, отримують більше травм, оскільки їхнє тіло не реагує в належній мірі на джерело больового імпульсу.
Нове дослідження, проведене вченими з Медичної школи Університету Сан-Паулу, додає тривожних фактів до дискусії про шкоду алкоголю, передають Патріоти України. Аналіз майже 1800 зразків мозку показав, що регулярне вживання восьми або більше порцій алко...
На українському ринку продовжується стрімке зростання імпорту сиру – деякі види цього продукту почали завозити на 30% активніше. З огляду на це до половини ринку сиру в Україні припадає на іноземну продукцію. Про це, як повідомили у Спілці молочних вир...