У Німеччині вчені розробляють штучну нервову систему, щоб навчити роботів відчувати біль, пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Штучна система дозволить роботам швидко реагувати на потенційну загрозу збоїв у власній системі, а також захистити людей, які все частіше працюють з робототехнікою, оскільки невиявлені неполадки в подібній техніці можуть спричинити за собою нещасні випадки.
Вчені з Університету Лейбніца в Ганновері мають намір розробити свою систему на основі даних, отриманих в результаті дослідження людського болю.
Як пробу вони забезпечили "руку" робота рецепторами, розміщеними на кінчиках пальців, які розпізнають зміну температури і рівня тиску.
За задумом дослідників, в подальшому робот зможе визначати і класифікувати непередбачені фізичні стану і порушення, оцінювати потенційну загрозу, яку вони можуть заподіяти, та задіяти відповідні контрзаходи, тобто іншими словами - рефлекси.
Один з розробників на ім'я Йоханнес Кін в інтерв'ю виданню IEEM Spectrum пояснив це так: "Біль - це система, яка нас захищає. Коли ми відсуваємося від джерела болю, це допомагає нам не завдати собі шкоди ".
Відомо, що люди, у яких знижений больовий поріг, отримують більше травм, оскільки їхнє тіло не реагує в належній мірі на джерело больового імпульсу.
За пів року в Україні народилися 86 795 дітей, і померли 249 002 людини. Наразі на одного малюка припадає 3 померлих, й ця ситуація незмінна протягом останніх 5 років. Найбільше народжують у столиці, а найчастіше помирають на Дніпропетровщині, передают...
За приблизними оцінками, понад 300 мільйонів людей у світі страждають на дальтонізм. У більшості випадків це означає, що людина не розрізняє певні відтінки кольорів або має труднощі з визначенням яскравості. У рідкісних випадках дальтонізм виявляється ...