Роботів навчать відчувати біль

Німецькі вчені розробляють штучну нервову систему, яка дозволить роботам швидко реагувати на потенційну загрозу збоїв у власній системі.

Роботів навчать відчувати біль. Ілюстрація: bbc.com.У Німеччині вчені розробляють штучну нервову систему, щоб навчити роботів відчувати біль, пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Штучна система дозволить роботам швидко реагувати на потенційну загрозу збоїв у власній системі, а також захистити людей, які все частіше працюють з робототехнікою, оскільки невиявлені неполадки в подібній техніці можуть спричинити за собою нещасні випадки.

Вчені з Університету Лейбніца в Ганновері мають намір розробити свою систему на основі даних, отриманих в результаті дослідження людського болю.

Як пробу вони забезпечили "руку" робота рецепторами, розміщеними на кінчиках пальців, які розпізнають зміну температури і рівня тиску.

За задумом дослідників, в подальшому робот зможе визначати і класифікувати непередбачені фізичні стану і порушення, оцінювати потенційну загрозу, яку вони можуть заподіяти, та задіяти відповідні контрзаходи, тобто іншими словами - рефлекси.

Один з розробників на ім'я Йоханнес Кін в інтерв'ю виданню IEEM Spectrum пояснив це так: "Біль - це система, яка нас захищає. Коли ми відсуваємося від джерела болю, це допомагає нам не завдати собі шкоди ".

Відомо, що люди, у яких знижений больовий поріг, отримують більше травм, оскільки їхнє тіло не реагує в належній мірі на джерело больового імпульсу.

В Одесі під час конфлікту з представником ТЦК чоловік стріляв, розпиляв сльозогінний газ, а після втік (фото)

субота, 22 лютий 2025, 16:23

22 лютого в Одесі житель області напав на представника територіального центру комплектуванні та соціальних послуг (ТЦК та СП). Про це поінформувала у Facebook поліція Одеської області, передають Патріоти України. Правоохоронці зазначили, що інцидент ст...

YouTube назвав найпопулярнішого українського співака (відео)

субота, 22 лютий 2025, 15:56

Стримінговий сервіс YouTube Music запровадив новий показник "Місячна аудиторія", який показує загальну кількість унікальних слухачів та глядачів контенту артистів на платформі. Він оновлюється щодня та дає змогу за 28 днів визначити, який виконавець бу...