Фактів, які б вказували на існування особливих домовленостей української верхівки щодо обміну полоненими на Донбасі, поки немає. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів військовий експерт Олексій Арестович, інформують Патріоти України.
"Перемовини тривають постійно. З ув'язненими працюють адвокати, правозахисники. Пояснюють, як діяти. Можливо, вони порадили в'язням одночасно зробити заяви, щоб можна було поміняти одне на одного. Є групи переговорників при Організації з безпеки і співробітництва в Європі й Парламентській асамблеї Ради Європи. А також ті, які беруть участь у Мінських переговорах. Вони могли спробувати організувати обмін під Кубок світу з футболу (відбудеться у Росії з 14 по 19 червня 2018 року. — ред). У Росії — своя логіка. Країною керують пацани із підворіття Петербурга. Якщо сприймуть за тиск — не підуть на це. Як за пропозицію - можуть відгукнутися. Під спортивні свята завжди можна щось організувати", - вважає він.
Заяви політичних в'язнів Росії і України не є ланками одного ланцюга, вважає політолог Сергій Таран.
"Ми постійно чуємо про бранців, які оголошують голодування. Легко пов'язати заяви одну з одною. Але здійснити таку складну комбінацію дуже складно. Будь-яка з цих подій є резонансною і самодостатньою", - сказав він.
Заяви політв'язнів можуть бути частиною політичної гри Росії проти України напередодні президентських виборів, вважає політолог Володимир Цибулько.
"Для Росії важливо перед початком президентської кампанії поставити українського президента в ситуацію, коли не він вирішує важливі для нації питання, а Надія Савченко, Олег Сенцов.
Про Сенцова стали дещо забувати і він цим своїм актом відчаю дуже добре нагадав про своє існування. Це правильно, тому що якщо українці готові змиритися з війною і вдавати, що її немає, тим більше доля політв'язнів може зійти з першого плану.
Це не ланки одного ланцюга перед виборами всі ці поодинокі акти відчаю, акції непокори, політичні акції починають створювати єдине синхронне поле. Політики пробують це організувати і навіть, в певній мірі, очолювати цей процес, грати на цих дражливих моментах", - каже він.
На думку політолога, заяви політв'язнів пов'язані не з Чемпіонатом світу з футболу, а з іншими важливими зустрічами.
"Сьогодні в Сочі з Володимиром Путіним зустрічається канцлер Німеччини Ангела Меркель. 24 — 26 травня у Петербурзі проходитиме Економічний форум і там має бути Еммануель Макрон. Обидва вони пробують стати головними перемовниками від європейського світу із Путіним", - розповів він.
У зв'язку з погіршенням погодних умов постає питання, як не змерзнути й уберегтись від охолодження. Простими правилами, які допоможуть взимку не "втратити тепло", поділився Центр громадського здоров’я при Міністерстві охорони здоров'я України, передают...
Генеральний штаб Збройних сил України до кінця листопада 2024 року презентує план нової пропозиції укладання контракту із ЗСУ. Він націлений насамперед на категорію військовозобов'язаних віком 18-24 років. Про це OBOZ.UA розповіли джерела у ГШ ЗС Украї...