Сенсаційне відкриття шведів: Старі татусі зачинають дітей довгожителями

Як підкреслюють вчені, вік сперматозоїдів в спермі впливає на пристосовність потомства різної статі і в кінцевому підсумку - на його тривалість життя.

Вчені з Уппсальского університету (Швеція) дійшли висновку про те, що «старі» сперматозоїди забезпечують народження більш здорового потомства з підвищеною вірогідністю довгожительства, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.

Вони володіють різним генетичним матеріалом, що і впливає на особливості потомства, заявили дослідники.
В рамках дослідження фахівці виконали серію екстракорпоральних запліднень (ЕКЗ), використовуючи статеві клітини самців і ікринки самок рибок даніо-реріо. При цьому еякулят самців, призначений для запліднення, ділився на дві категорії: з короткоживучими сперматозоїдами (використовувалися відразу після забору матеріалу) і з довгоживучими сперматозоїдами.
Спостереження за народженим після ЕКЗ потомством показало: завдяки «старій» спермі воно росте більш здоровим і має більше шансів поповнити собою ряди довгожителів. «Потомство, отримане за допомогою довгоживучих сперматозоїдів, набагато більш пристосоване, ніж їх брати і сестри, породжені короткоживучою спермою того ж самця, від однієї і тієї ж самки. Зокрема, рибки, отримані в результаті запліднення довгоживучою спермою, повільніше старіли, а протягом життя виробляли більше численних і здорових нащадків», - заявила провідний автор дослідження Симона Іммлер.
Таким чином, підкреслюють вчені, вік сперматозоїдів в спермі впливає на пристосовність потомства різної статі і в кінцевому підсумку - на його тривалість життя. Дана знахідка має велике значення для тих областей, де застосовуються допоміжні технології запліднення, зокрема, для ЕКЗ у людей.

В обхід санкцій: росія планує організувати виробництво комплектуючих для "Орланів" у країнах ОКДБ.

четвер, 18 серпень 2022, 22:24

Те, що відбувається зараз. рф планує організувати виробництво складових частин для російської військової техніки, щоб уникнути підсанкційного тиску. Це планують зробити на території країн ОДКБ, тобто військово-політичного альянсу, що був створений свого ч

Полоненний фотограф із "Азовсталі" зателефонував мамі

четвер, 18 серпень 2022, 21:53

Фотограф з «Азовсталі» Дмитро Козацький з позивним «Орест», який став відомим на весь світ після серії знімків про оборону заводу та потрапив в полон, живий та на початку серпня вийшов на зв’язок зі своїми рідними. Про це повідомила мама Дмитра Ірина Ю...