Сенсаційне відкриття шведів: Старі татусі зачинають дітей довгожителями

Як підкреслюють вчені, вік сперматозоїдів в спермі впливає на пристосовність потомства різної статі і в кінцевому підсумку - на його тривалість життя.

Вчені з Уппсальского університету (Швеція) дійшли висновку про те, що «старі» сперматозоїди забезпечують народження більш здорового потомства з підвищеною вірогідністю довгожительства, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.

Вони володіють різним генетичним матеріалом, що і впливає на особливості потомства, заявили дослідники.
В рамках дослідження фахівці виконали серію екстракорпоральних запліднень (ЕКЗ), використовуючи статеві клітини самців і ікринки самок рибок даніо-реріо. При цьому еякулят самців, призначений для запліднення, ділився на дві категорії: з короткоживучими сперматозоїдами (використовувалися відразу після забору матеріалу) і з довгоживучими сперматозоїдами.
Спостереження за народженим після ЕКЗ потомством показало: завдяки «старій» спермі воно росте більш здоровим і має більше шансів поповнити собою ряди довгожителів. «Потомство, отримане за допомогою довгоживучих сперматозоїдів, набагато більш пристосоване, ніж їх брати і сестри, породжені короткоживучою спермою того ж самця, від однієї і тієї ж самки. Зокрема, рибки, отримані в результаті запліднення довгоживучою спермою, повільніше старіли, а протягом життя виробляли більше численних і здорових нащадків», - заявила провідний автор дослідження Симона Іммлер.
Таким чином, підкреслюють вчені, вік сперматозоїдів в спермі впливає на пристосовність потомства різної статі і в кінцевому підсумку - на його тривалість життя. Дана знахідка має велике значення для тих областей, де застосовуються допоміжні технології запліднення, зокрема, для ЕКЗ у людей.

Розсилали фальшиві рахунки за комуналку: У Польщі затримали двох українців, які ошукали 380 тисяч осіб

середа, 27 жовтень 2021, 21:44

За даними поліції Нижньої Сілезії, громадяни України відправляли текстові повідомлення із інформацією про борги за комунальні послуги. Там також було посилання на фейковий сайт, де нібито можна було оплатити заборгованість. Шахраї вказували невеликі су...

Прокололись по-повній: Керівники антидопінгової організації України звільняються після звіту WADA

середа, 27 жовтень 2021, 21:35

Директор Національної антидопінгової організації України Іван Курліщук та його заступник Ярослав Кручек подали у відставку після звинувачень Всесвітньої антидопінгової агенції в маніпуляції з допінг-пробами. Про це йдеться в заяві міністра молоді та сп...