Як підкреслюють вчені, вік сперматозоїдів в спермі впливає на пристосовність потомства різної статі і в кінцевому підсумку - на його тривалість життя.

Вчені з Уппсальского університету (Швеція) дійшли висновку про те, що «старі» сперматозоїди забезпечують народження більш здорового потомства з підвищеною вірогідністю довгожительства, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.
Вони володіють різним генетичним матеріалом, що і впливає на особливості потомства, заявили дослідники.
В рамках дослідження фахівці виконали серію екстракорпоральних запліднень (ЕКЗ), використовуючи статеві клітини самців і ікринки самок рибок даніо-реріо. При цьому еякулят самців, призначений для запліднення, ділився на дві категорії: з короткоживучими сперматозоїдами (використовувалися відразу після забору матеріалу) і з довгоживучими сперматозоїдами.
Спостереження за народженим після ЕКЗ потомством показало: завдяки «старій» спермі воно росте більш здоровим і має більше шансів поповнити собою ряди довгожителів. «Потомство, отримане за допомогою довгоживучих сперматозоїдів, набагато більш пристосоване, ніж їх брати і сестри, породжені короткоживучою спермою того ж самця, від однієї і тієї ж самки. Зокрема, рибки, отримані в результаті запліднення довгоживучою спермою, повільніше старіли, а протягом життя виробляли більше численних і здорових нащадків», - заявила провідний автор дослідження Симона Іммлер.
Таким чином, підкреслюють вчені, вік сперматозоїдів в спермі впливає на пристосовність потомства різної статі і в кінцевому підсумку - на його тривалість життя. Дана знахідка має велике значення для тих областей, де застосовуються допоміжні технології запліднення, зокрема, для ЕКЗ у людей.
У Німеччині планують скоротити базову соціальну допомогу Bürgergeld, посиливши вимоги для отримувачів виплат. Водночас експерти зазначають, що на практиці зміни будуть мінімальними, і виплати продовжать отримувати майже всі нинішні одержувачі. Про це п...
Індексація пенсійних виплат, яку проводять щорічно, покликана збільшити пенсії. Але інколи буває так, що виплати не збільшуються, а у деяких випадках можуть і зменшитися. Останнє, насамперед, може стосуватися пенсіонерів, які продовжують працювати, пер...