Скільки наразі парафій Московського патріархату перейшли до ПЦУ, скільки ще перейде, скільки і де залишиться у складі РПЦ

За опитуванням компанії "Социс", Київського Міжнародного Інституту Соціології і Центру Разумкова 70,7% За них і точитиметься битва наступні місяці та найближчі роки.

На 3-4 лютого під юрисдикцію ПЦУ перешли 223 громади. Майже кожен день переходить одна або кілька парафій. Одна масового прориву наразі не відбулося. Під зверхністю Московського патріархату в Україні перебуває ще кілька тисяч релігійних громад - парафій, монастирів, зазначають Патріоти України.

За опитуванням компанії "Социс", Київського Міжнародного Інституту Соціології і Центру Разумкова 70,7% українців назвали себе православними, "просто християнами" - 8,8%, греко-католиками - 6,9%, римо-католиками - 1,3%, прихильниками протестантських або євангельських церков - 1%.До ПЦУ наразі себе віднесли вже 43,9 %. Православними без конфесії назвалися 38,4% опитаних. 15,2% вважають себе вірними Московського патріархату, наголошують Патріоти України. 2,5% відмовились відповідати. Опитали 11 тисяч респондентів віком від 18 років у всіх областях України. Окрім анексованого Криму і окупованих територій Донецької і Луганської областей. Статистична похибка – 1%.

Опитування показує динаміку об'єднання Київського патріархату й Автокефальної церкви України в ПЦУ.

Про це говорить заступник директора Центру Разумкова Михайло Міщенко, коментуючи результати соціологічного опитування, за яким 70% українців вважають себе православними. З них майже 44% відносять себе до Православної церкви України.

"У серпні 2018-го проводили схоже опитування. Тоді до колишнього Київського патріархату зараховували себе 42 відсотки українців, до Автокефальної церкви – 1,9.
Якщо скласти відсотки цих двох церков отримаємо кількість віруючих, які сьогодні відносять себе до Православної церкви України. Відсоток міг би бути більшим, якби громади Московського патріархату переходили більш масово. Під юрисдикцію ПЦУ перешли 223 громади. Це не дуже велика цифра. На відсоткове співвідношення вона суттєво не впливає. Томос і не був покликаний "перетягти" віруючих Московського патріархату до Помісної церкви. Основна його ціль - це канонізація справжньої української церкви", - вважає експерт.

38% віруючих назвали себе православними без конфесії, каже Михайло Міщенко.

"Більшість з них живуть на півдні та сході країни. Там досі має великий вплив Московський патріархат. Також дуже низький рівень воцерковленості населення, порівняно з іншими регіонами. Ходять до храму лише на великі свята. Для воцерковлення цих територій треба, щоб церква виконувала не тільки свої релігійні функцій, а й проводила соціальну роботу. Займалась благодійністю, влаштовувала заходи для молоді. Цю нішу займають протестанти. Процент молодих прихожан у них досить великий. Православні церкви дуже консервативні й не проводять ефективної соціальної політики. Саме це і треба робити ПЦУ, щоб залучити тих, хто назвав себе християнами без конфесії", - додає він.

Джерело: Gazeta.ua

Рудий кіт - справжній охоронець: Злодій спробував пограбувати будинок, але його чекала невдача (відео)

четвер, 22 жовтень 2020, 20:18

Виявилося, щоб захистити апартаменти не завжди знадобляться послуги сторожового пса.​. На ролику, зафіксованому камерою відеоспостереження, видно, як антигерой крадеться на зігнутих ногах до вхідних дверей. Але Марк не залишився непоміченим - через скл...

Хіти тижня. Оце так поворот Головнокомандувач ЗСУ одружився з новою головою Чернігівської ОДА (фото)

четвер, 22 жовтень 2020, 18:30

Головнокомандувач ЗСУ, 53-річний генерал-полковник Руслан Хомчак одружився. Як повідомили джерела "Обозревателя", його дружиною стала новопризначена голова Чернігівської облдержадміністрації 29-річна Анна Коваленко, передають Патріоти України. За слова...