Скільки співгромадян вдома спілкуються українською, а скільки російською - нове соцопитування

Майже чверть опитаних заявили, що в побуті говорять і українською, і російською мовами.

Ілюстрація:http://language-policy.info

50,5% населення України використовують українську мову в якості основної мови повсякденного спілкування. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного провідними соціологічними центрами країни (КМІС, "Рейтинг", Socis, Центр Разумкова). Результати опитування приводять в своїй статті для Дзеркала тижня народний депутат Ігор Гринів і польський політик Мирослав Чех, передають Патріоти України.

Респондентам запропонували відповісти, якою мовою вони спілкуються вдома. Згідно з результатами дослідження, найбільше українців, які говорять переважно українською мовою, проживає на заході (97,2%) і південному заході (91,6%) країни.

При цьому російську мову в якості основної мови повсякденного спілкування використовують 24% опитаних. Стільки ж респондентів (24%) відповіли, що говорять і українською, і російською.

Соціологічне опитування було проведено в березні. У ньому взяли участь 14 тисяч респондентів, по 500 в кожній області, а у Києві, Харківській та Одеській областях - по 1 тисячі.

Брав участь у Антимайдані: Доцента, який здавав позиції ЗСУ, звільнять із харківського вишу

четвер, 11 серпень 2022, 11:59

Готується наказ про звільнення доцента кафедри фізики металів та напівпровідників НТУ "ХПІ" Максима Решетняка. Про це повідомили у пресслужбі НТУ "ХПІ", передають Патріоти України. Тільки-но ректор підпише документ, його буде опубліковано на офіційному...

Строковик Нацгвардії збив російський штурмовик Су-25 (відео)

середа, 10 серпень 2022, 22:27

Боєць Національної гвардії України збив російський штурмовий літак Су-25, коли той здійснював наліт на Запорізькому напрямку. . "У рашистів мінус ще один штурмовик Су-25. Під час ворожого нальоту на Запорізькому напрямку боєць Нацгвардії здійснив пуск...