"Смерть мільйонів людей не може бути приводом для свята": У Криму слідчі звинуватили поетесу в нацизмі

Слідчий постійно намагався провокувати дівчину, говорив про нібито підозрілі заклики у її віршах, про неповагу до героїв і пам’ятних дат, на кшталт Дня Перемоги.

Аліє Кенжалієва. Фото: соцмережі.

Слідчий відділ МВС по Залізничному району Сімферополя (анексована республіка Крим) проводить дослідчу перевірку щодо кримськотатарської поетеси Алії Кенжалієвої за статтею 354.1 Кримінального кодексу Росії ( “Реабілітація нацизму”) за нібито антивоєнні вірші, передають Патріоти України.

Алію викликав слідчий карного розшуку 27 червня і сказав, що потрібно дати пояснення з приводу віршів. Він питав, чому поетесі не подобається День Перемоги, чому вона так негативно ставиться до нього.

«Коли я прийшла до слідчого, він почав питати, чому мені не подобається День перемоги, чому так негативно ставлюся до свят, чому в тій чи іншій строчці написала саме так, що хотіла цим сказати», – розповіла поетеса.

Слідчий постійно намагався провокувати дівчину, говорив про заклики у віршах, про неповагу до героїв і пам’ятних дат.

«Я пояснила, що для мене День перемоги – не свято, а трагедія, і що це – ліричний твір, в якому кожен може побачити те, що хоче. Також я додала, що поважаю загиблих і не хочу, щоб їх смерть була приводом для свята», – підкреслила Аліє.

Хіти тижня. Карма чи горе-крадії? Стало відомо про нову проблему окупантів у Криму

четвер, 13 грудень 2018, 0:10

"Ростех" не зміг вчасно здати електростанції в анексованому Криму, на будівництво яких витратили 71 млрд рублів, і в третій раз запропонував перенести їх запуск. Про це з посиланням на заступника міністра енергетики РФ Андрія Черезова пише РБК, повідом...

"Выдворят до конца года": В Росії вирішили позбутися скандальної львівської журналістки

четвер, 13 грудень 2018, 0:00

Олена Бойко буде вислана з РФ за порушення режиму перебування. Любов до Путіна та "русского мира" їй аж ніяк не допомогла... Скандальна львівська проросійська журналістка Олена Бойко, про зникнення якої у РФ повідомляли 11 грудня, перебуває в міграційн...