"Смерть мільйонів людей не може бути приводом для свята": У Криму слідчі звинуватили поетесу в нацизмі

Слідчий постійно намагався провокувати дівчину, говорив про нібито підозрілі заклики у її віршах, про неповагу до героїв і пам’ятних дат, на кшталт Дня Перемоги.

Аліє Кенжалієва. Фото: соцмережі.

Слідчий відділ МВС по Залізничному району Сімферополя (анексована республіка Крим) проводить дослідчу перевірку щодо кримськотатарської поетеси Алії Кенжалієвої за статтею 354.1 Кримінального кодексу Росії ( “Реабілітація нацизму”) за нібито антивоєнні вірші, передають Патріоти України.

Алію викликав слідчий карного розшуку 27 червня і сказав, що потрібно дати пояснення з приводу віршів. Він питав, чому поетесі не подобається День Перемоги, чому вона так негативно ставиться до нього.

«Коли я прийшла до слідчого, він почав питати, чому мені не подобається День перемоги, чому так негативно ставлюся до свят, чому в тій чи іншій строчці написала саме так, що хотіла цим сказати», – розповіла поетеса.

Слідчий постійно намагався провокувати дівчину, говорив про заклики у віршах, про неповагу до героїв і пам’ятних дат.

«Я пояснила, що для мене День перемоги – не свято, а трагедія, і що це – ліричний твір, в якому кожен може побачити те, що хоче. Також я додала, що поважаю загиблих і не хочу, щоб їх смерть була приводом для свята», – підкреслила Аліє.

Хіти тижня. А ви це знали? Що не можна робити водієві після відлиги в мороз

субота, 16 лютий 2019, 2:00

Мороз для лютого - справа природна, але уявіть собі, що трапиться, якщо мороз вдарить відразу після декількох днів дощів і танення рясних снігів. Чого не можна робити водієві за такої перспективи, повідомляють Патріоти України. За тиждень відлиги ми зв...

Хіти тижня. "Россия, зачем?": У мережі показали, що окупанти зробили з Донбасом (відео)

субота, 16 лютий 2019, 1:00

"Братська країна" перетворила схід України в пекло. "Русскій мір" з його "іхтамнєтами" приніс на Донбас горе, руйнування підприємств і житла, злидні, безвихідь і безнадію. А ще постійний страх, що потім буде тільки гірше. Цей невеликий ролик - про те, ...