Сьогодні, 21 грудня, найкоротший день у році і найдовша ніч. Це день зимового сонцестояння. Ще в давні часи він вважався магічним - Народження Сонця (Зимового Сонцестояння, Коляди). У ніч на 22 грудня загадували бажання, влаштовували гадання та інші обряди, пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
В астрономії цей день вважається початком зими, тому з ним пов'язано багато прикмет.
Зимове сонцестояння: прикмети
Якщо на деревах лежить іній - в майбутньому сезоні варто чекати багато зерна.
Якщо зрізані вишневі гілочки зацвітуть до Різдва - буде багато ягід.
Дощ іде - до мокрої весни.
Сонце ясне, променисте - Новий рік морозний, похмуро і іній на деревах - під Новий рік хмарно, з відлигою.
Тихий безвітряний день - хороший урожай плодових дерев.
Обряди на зимове сонцестояння
У день зимового сонцестояння можна проводити ритуали на виконання бажань, складати карти своїх цілей і планів. День зимового сонцестояння допомагає отримати більш точні відповіді у ворожіннях. Тому любителям ворожіння на картах в цей день вийде дізнатися більше, ніж зазвичай.
Можна сміливо викидати старі речі, очищати думки і свідомість, молитися. У цей день можна попрощатися з минулим і відкрити собі шлях у щасливе майбутнє.
Кажуть, що в цей день можна повернути свою долю в іншу сторону, змінити хід подій і залучити в своє життя бажані події.
Традиційно в колишні часи на зимове сонцестояння святкувалося відродження Сонця, відзначали його вночі, до сходу сонця. З цим днем пов'язані свята Коляди у слов'ян і Йоль у німецьких народів. Щоб дати силу Сонцю, яке, за повір'ями, має відродитися в цей день, існував звичай розпалювати ритуальне багаття.
Часто поліна для багаття були дубові, бо дуб, як вважалося, є космічним деревом. Іноді брали сосну, яка символізувала вмираючого бога Сонця. Поліна прикрашали різьбленням і відповідними символами. Для виконання ритуалу відродження Сонця брали 13 червоних і зелених свічок з вирізаними на них Сонцем і іншими магічними символами.
Старі звичаї дня зимового сонцестояння включали традицію поміщати хліб або пироги на гілки старих дерев, лити на дерева солодкі напої, як дар лісовим богам. Це робилося в надії на те, що в подяку людям буде дано хороший урожай в майбутні сезони.
З приходом християнства давнє свято зимового сонцестояння був приурочене до Різдва і початку зимових Святок. За звичаєм, в найдовшу ніч року колядували, ворожили на майбутнє.
Це хороший день, щоб провести медитацію в ознаменування нових починань і проектів. Якщо ви задумали щось нове, знайдіть в цей день час, тому що медитації на зимове сонцестояння особливо сильні.
Зимове сонцестояння - хороший день для тих, хто займається духовним саморозвитком, він надихає на відкриття духовних просторів і розкриває минулі життя.
Цей день підходить для ритуалів на виконання бажань. Якщо у вас є заповітне бажання, загадайте його в день відродження Сонця.
Проводяться ритуали зцілення, процвітання, набуття сили і мудрості.
Ворожіння зимового сонцестояння дають точні результати, добре підходить ворожіння Таро і Оракул.
Приміщення, де проводиться ритуал або медитація, прикрашають сухими листям, горіхами і фруктами. 13 свічок, прикрашених символами Сонця, поміщають в центрі ритуального вівтаря. Для ароматизації повітря добре використовувати масла ялівцю, кедра, сосни і розмарину.
Трави, камені і метали дня зимового сонцестояння
Для допомоги у виконанні ритуалів і медитацій використовуйте відповідні цього дня трави, каміння і метали. Трави: аніс, бузина, вербена, гвоздика, імбир, коріандр, кориця, жасмин, лаванда, лавр, ялівець, меліса, мох, розмарин, рута, терен, чортополох. Камені: авантюрин, бірюза, місячний камінь, рубін, сапфір, тигрове око, чорний турмалін. Метали: золото, срібло, латунь, сталь.
Як частування для святкового столу на день зимового сонцестояння краще запропонувати: страви зі свинини і баранини, пироги, фрукти (яблука, груші, банани та ін.), горіхи, соки, імбирний чай.
Якщо і переїздити кудись жити, так це до країни, з високим індексом щастя. Одним з найвищих таких показників у світі може похвалитись Швейцарія, і зараз країна пропонує вигідні умови переміщення, передають Патріоти України. Як пише видання Express, шве...
В Україні суттєво здешевшала морква. Насьогодні виробники відвантажують її по 15-23 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж тижнем раніше. Основна причина – сезонне збільшення пропозиції на тлі досить стриманого попиту. Відповідно, незабаром ціни н...