Справа про розстріл Майдану: У Луценка пояснили, як "беркутівцям" вдалося втекти в РФ

За словами Сергія Горбатюка, затримання підозрюваних могло відбуватись лише тоді, коли було зібрано достатньо доказів, але і це місцями не допомагало.

"Беркут" під час розстрілу майданівців. Ілюстрація: НовинарняНачальник Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк пояснив, чому «беркутівці», які розстрілювали людей на Майдані, змогли втекти до Росії. Про це йдеться в його інтерв’ю Главкому, передають Патріоти України.

«Це питання процедури. Можна затримувати, тільки якщо доказів достатньо для вручення підозри. Ідентифікувати їх було важко, бо ж усі були в масках, шоломах. Один на одного вони свідчень практично не дають. Тож затримання відбувались лише тоді, коли було зібрано достатньо доказів, але і це місцями не допомагало», - зазначив правоохоронець.

Як повідомив Горбатюк «беркутівці» покинули Україну за кілька виїздів. «Масовим можна назвати той, що відбувся 23 лютого 2014 року – нами зафіксована втеча на схід понад 20 осіб. Але впродовж тижня-двох більшість з них повернулися до Києва. Вони або вирішили, що для них тут немає небезпеки, або ж хтось їх у цьому запевнив.

Тоді з 20-ти не повернулися десь 5-7 осіб. Друга хвиля від’їздів припала на липень 2014-го, тоді виїхали ще п’ятеро. Напередодні планувались слідчі дії щодо них. У лютому 2015-го виїхали ще двоє, які на жаль змогли втекти безпосередньо під час проведення слідчих дій щодо їх затримання», - додав Горбатюк.

Як відомо, за чотири роки за вбивство в центрі Києві понад 100 людей не засуджений до реального терміну ув'язнення жоден організатор та виконавець цього злочину. При цьому, судами у майданівських справах винесено 50 вироків, 43 з них - обвинувальні. Це вироки із умовними строками або з відстрочкою виконання покарання.

Хіти тижня. "Без еды, бронежилетов и БТР, или Готовится ли новая власть сдать Донбасс", - Жирохов

п’ятниця, 23 серпень 2019, 6:00

"В военной среде циркулируют слухи о том, что до конца года все военные части отведут за пределы административных границ Донецкой и Луганской областей", - пише у своєму блозі військовий експерт Михайло Жирохов, повідомлють Патріоти України, і продовжує...

Хіти тижня. Намагався виколупати очі ложкою: У російському потязі сталася моторошна бійка (відео)

п’ятниця, 23 серпень 2019, 2:00

За свідченням пасажирів, у вагоні підлогу настільки залило кров'ю, що при ходьбі ноги буквально прилипають. Один з них спробував вбити свого кривдника, використовуючи при цьому ложку. За свідченням очевидців, нелюд поколов по всьому тілу свого недавньо...