Справа про розстріл Майдану: У Луценка пояснили, як "беркутівцям" вдалося втекти в РФ

За словами Сергія Горбатюка, затримання підозрюваних могло відбуватись лише тоді, коли було зібрано достатньо доказів, але і це місцями не допомагало.

"Беркут" під час розстрілу майданівців. Ілюстрація: НовинарняНачальник Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк пояснив, чому «беркутівці», які розстрілювали людей на Майдані, змогли втекти до Росії. Про це йдеться в його інтерв’ю Главкому, передають Патріоти України.

«Це питання процедури. Можна затримувати, тільки якщо доказів достатньо для вручення підозри. Ідентифікувати їх було важко, бо ж усі були в масках, шоломах. Один на одного вони свідчень практично не дають. Тож затримання відбувались лише тоді, коли було зібрано достатньо доказів, але і це місцями не допомагало», - зазначив правоохоронець.

Як повідомив Горбатюк «беркутівці» покинули Україну за кілька виїздів. «Масовим можна назвати той, що відбувся 23 лютого 2014 року – нами зафіксована втеча на схід понад 20 осіб. Але впродовж тижня-двох більшість з них повернулися до Києва. Вони або вирішили, що для них тут немає небезпеки, або ж хтось їх у цьому запевнив.

Тоді з 20-ти не повернулися десь 5-7 осіб. Друга хвиля від’їздів припала на липень 2014-го, тоді виїхали ще п’ятеро. Напередодні планувались слідчі дії щодо них. У лютому 2015-го виїхали ще двоє, які на жаль змогли втекти безпосередньо під час проведення слідчих дій щодо їх затримання», - додав Горбатюк.

Як відомо, за чотири роки за вбивство в центрі Києві понад 100 людей не засуджений до реального терміну ув'язнення жоден організатор та виконавець цього злочину. При цьому, судами у майданівських справах винесено 50 вироків, 43 з них - обвинувальні. Це вироки із умовними строками або з відстрочкою виконання покарання.

Континент у передчутті транспортної революції: До 2040 року Львів і Київ мають увійти в єдину пан'європейську мережу високошвидкісних залізниць (мапа)

четвер, 3 квітень 2025, 12:52

Новий данський аналітичний центр 21st Europe почав просувати свій амбітний інноваційний проєкт Starline, спрямований на створення до 2040 року єдиної пан'європейської мережі високошвидкісних залізниць, яка працюватиме як єдина система метро для всього ...

Має здібності 6-річної дитини: У Китаї створили людиноподібного робота з модернізованою системою штучного інтелекту (відео)

четвер, 3 квітень 2025, 12:38

У Китаї представили перший у світі робот-гуманоїд з модернізованою системою штучного інтелекту загального призначення TongTong 2.0, який має когнітивні здібності, які можна порівняти з 5-6-річною дитиною, передають Патріоти України з посиланням на Inte...