Своєї провини Володимир Терещенко не визнає, вимагає звільнити його і повернути йому військову форму.
Під час слідчих дій щодо українського моряка Володимира Терещенка в Москві, чоловік назвав себе військовополоненим, зажадавши, щоб із ним поводилися відповідно до Женевської конвенції. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила адвокат Анастасія Георгіївська, передають Патріоти України.
За її словами, бранець повідомив слідчим особисті відомості саме в тому обсязі, який передбачає даний документ. Своєї провини Володимир не визнає. Вимагає звільнити його і повернути йому військову форму і знаки відмінності. У липні минулого року моряк переніс струс мозку, кілька тижнів був шпиталізований, про що також було поінформовано силовиків країни-агресора. Захисниця вважає, що нагадати про це було важливо, оскільки в СІЗО у Терещенка почалися головні болі.
Він неодноразово звертався до медперсоналу. Отримував таблетки, але його не інформували, що це за препарати. Не було і обстежень. Відтепер Володимир вирішив до такої «допомоги» не вдаватись. Але адвокат наполягла написати заяву на медогляд, оскільки в тиждень напади болю трапляються мінімум два рази.
«Я запитала, що ж він раніше-то мені про це не говорив - ну і як завжди відповідь - «бо він же справляється з цим сам, що скаржитися, а ось з зубами сам проблему вирішити не міг, тому і сказав». Словом, стійкий солдатик в своєму репертуарі», - написала вона.
У камері у Терещенка тепло, вона відремонтована, але маленька - менше 8 метрів. Проблем з сусідом по камері немає. Більш того, той відноситься до Володимира «приблизно як до сина, весь час щось смачне готує».
В даний час чоловіки на прохання сусіда військовополоненого вчать українську мову. «А ще з допомогою співкамерника Володя виголив собі на потилиці герб України і тепер шокує цим персонал СІЗО. Виглядає мило, мені сподобалося», - додала адвокат.
Адміністрація СІЗО тим часом відмовляється приймати від українця звернення за підписом «від військовополоненого Терещенка В.», висуваючи умовою писати «по формі» - «що утримується в СІЗО і т / ін». Довгий час в'язневі не передавались листи від рідних. В результаті віддали цілу пачку.
«Як я зрозуміла, питання з листами вирішилося завдяки тому, що консули викликали начальника СІЗО і безпосередньо запитали, що тут взагалі відбувається і чому у хлопців ніякого зв'язку із зовнішнім світом. Після цього листи відразу стали передаватися», - додала вона.
Волонтер із Японії Фумінорі Цучіко, який щодня безкоштовно годує сотні харків'ян, заявив, що ризикує втратити можливість законного перебування на території України. За його словами, все через те, що він не може потрапити на прийом до територіального ор...
У Вінницькій області під час конфлікту між чоловіками сталося вбивство. За вчинений злочин чоловікові загрожує до 12 років за ґратами. Про це повідомили у поліції регіону, передають Патріоти України. "Під час конфлікту 28-річний зловмисник завдав потер...