Щорічно з'являється все більше різних можливостей для вивчення української мови. Це мобільні додатки, спеціальні сайти, мовні тренажери або ігри для дітей, які наочно пояснять будь-яке правило і допоможуть перевірити власні знання, пишуть Патріоти України з посиланням на Zaчем.
Додаток «Р.І.Д.»
Додаток працює в формі гри. На телефон користувача щодня приходить три нових слова. Після їх вивчення на баланс нараховують грошову одиницю - «пісок часу». Така «валюта» впливає на позицію користувача в рейтингу. Всього програма пропонує сім статусів - від «Неофіта» (новачка) до «володаря часу». Також користувач може використовувати опцію «Словник», в якій можна повторити вивчене.
Проект «Р.І.Д.» створений завдяки небайдужим активістам. Також засновник і програміст Максим Тимчій додає, що проект існує на онлайн- і офлайн-базах. Мобільний додаток «Р.І.Д.» до березня 2017 завантажили близько 28 тис. раз. Більшість з них (18 тис.) - користувачі Android, інші - iOS. Але Максим Тимчій зазначає, що проект не дійшов до того етапу, коли його можна назвати «... повністю готовим продуктом». «Р.І.Д.» можна завантажити в Google Play Маркет і Itunes.
ОСВІТНІЙ ПРОЕКТ «МОВА - ДНК НАЦІЇ»
Особлива форма освітнього проекту «Мова - ДНК нації» забезпечує легке вивчення матеріалу. Головним педагогом тут є спеціальний герой - Лепетун. Він любить «смаколики», які користувач може отримати при реєстрації, відвідуванні або за відмінне навчання.
Проект має власний сайт. На головній сторінці для користувача представлені різні опції: «Бібліотека», «Вправи», «Диктанти» і «Перевірка». У «Бібліотеці» можна знайти потрібну для вивчення тему. Після цього отримані знання можна перевірити "вправами". Для користувачів, які не впевнені в рівні свого знання мови, правильність власних текстів можна проконтролювати в «Перевірці».
Вивчати українську за допомогою проекту «Мова - ДНК нації» можна на сайті або скачавши мобільний додаток в Google Play Market або Itunes.
ПРОЕКТ «Тренажер з правопису української мови»
Розробники цього проекту спробували поєднати на одній сторінці теорію і практику. Навчальні завдання були об'єднані в окремі блоки відповідно до розділів української мови. У кожному з них представлена теоретична база і вправи для виконання.
На сайті проекту представлена теорія з різних розділів української мови. Після її вивчення під кожним видом правил розташовані завдання. В онлайн-режимі користувач виправляє, вставляє або змінює представлені слова або пропозиції. Далі при натисканні «Перевірити» сайт автоматично показує правильність виконання. При виникненні сумнівів можна скористатися кнопкою «Довідка». Тут користувачеві нагадають правило, що стосується цього завдання.
Найбільша відвідуваність - це 3 тис. осіб в день. Однак розробники працюють над наповненням сайту новими матеріалами, тому очікують збільшення користувачів. Тренуватися в правописі української мови можна на сайті проекту. Він адаптований для різних браузерів.
Додаток «ЗНО. Українська мова»
Додаток був створений спеціально для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з української мови. CEO компанії-розробника Lembergstudio Роман Свістеля розповів, що додаток пізніше доповнять тестами, а зараз працюють над виходом на iOS-девайси.
Мобільний додаток «ЗНО. Українська мова» містить теоретичну базу для підготовки до ЗНО. В наявності теорія з 11 розділів української мови від фонетики до орфографії. У кожному з них є по кілька тематичних блоків, в яких представлені короткі статті про конкретні правила.
На сьогоднішній день програма «ЗНО. Українська мова» було завантажено близько 14 тис. разів. Додаток існує в мобільній версії, яку можна завантажити в Google Play Market.
Гра для дітей «Мишеняткова абетка»
Це інтерактивна мобільна гра. Вона створена для вивчення українського алфавіту і правильного написання букв. Головний герой «Мишеняткової абетки» - це мишеня Круть. Воно допомагає малюкам вивчати алфавіт.
У цій грі завдання розділені за рівнем складності. На найпростішому рівні дитина бачить букву, чує її назву і навіть торкається до неї. На більш складних - тренує пам'ять, повторюючи вже вивчені букви, а також може скласти з букв слова різними способами. Для малюків та їхніх батьків з проблемами слуху в додатку передбачені письмові підказки. Також все, що озвучено в абетці, виводиться текстом.
Додаток «Мишеняткова абетка» на продукти Apple завантажили 44 тис. разів, на Android - 145 тис. Вивчати українську абетку з мишеням Круть можна на ПК або на мобільному гаджеті (Google Play Market і Itunes).
Український тенісист Ерік Ваншельбойм потрапив у неприємний інцидент. 23-річний спортсмен у парі з Денисом Євсєєвим з Казахстану мав зіграти у чвертьфіналі турніру ATP Challenger Tour у Монтемарі, повідомляють Патріоти України. Однак хлопець не зміг вз...
Журналістка Яніна Соколова розповіла деталі конфлікту з ексміністром економіки, президентом Київської школи економіки (KSE) Тимофієм Миловановим. Він, за її словами, поширює неправдиву інформацію та не виконав обіцяного фінансування благодійного проєкт...