"Своя серед чужих": Єдина україномовна газета припинила вихід у Криму

Газета "Кримська світлиця" видавалася в Криму з 1992 року.

Єдина україномовна газета в Криму припинила свій випуск на півострові. Ілюстрація:http://ru.krymr.com/

Єдина в Криму україномовна всеукраїнська громадсько-політична та літературна газета "Кримська світлиця" припинила випуск на півострові. У номері за 25 березня вказано, що це "останній випуск газети", повідомляють Патріоти України з посиланням на Крым.Реалии.

З травня 2015 року газета виходила лише в електронному форматі. У матеріалі "Фронт всередині країни" зазначається, що 14 березня 2016 року вийшов наказ гендиректора Національного газетно-журнального видавництва про переведення редакції з Сімферополя до Києва. При цьому, підкреслюється в матеріалі, "тисячі відвідувачів сайту газети є найкращим доказом стабільного попиту на неї".

Кримські співробітники газети вважають таке рішення несправедливим і підкреслюють, що "практично з самого початку "Кримська світлиця" - "своя серед чужих, чужа серед своїх" - змушена була вести боротьбу на двох фронтах: кримському та київському, вимагаючи від влади уваги і державного відношення до гуманітарних проблем українства в Криму".

Гендиректор Національного газетно-журнального видавництва Андрій Щекун в коментарі виданню зазначив, що штатним працівникам газет запропоновано два реальних виходи з ситуації: переїзд в Київ і подальша робота на тих же посадах. І друга пропозиція - перейти на роботу за договором цивільно-правового характеру (ЦПХ). Тобто, в цьому випадку переїзду не потрібно.

"Ситуація, яка сьогодні є, - це те, що керівництво ДП "Національне газетно-журнальне видавництво" як видавець газети не може нести відповідальність за штатних працівників, які перебували на окупованій території. Редакція "КС" була захоплена і ліквідована ще в 2014 році. Відповідно, Міністерство культури України як і інші державні відомства, видали директиви про переведення державних установ на материкову частину України", - сказав Щекун.

За його словами, згідно з законодавством України роботодавці зобов'язані створювати безпечні умови праці на робочому місці, стежити за охороною праці та нести відповідальність у разі настання нещасних випадків або будь-яких інших з їхніми працівниками у робочий час на робочому місці відповідно до штатного розкладу підприємства.

"У разі ж укладання договору ЦПХ, роботодавець не є роботодавцем з юридичної точки зору, а лише замовником, а працівник є лише виконавцем, який надає послуги (виконує роботи) на свій ризик", - підкреслив Щекун.

"Кримська світлиця" видається в Криму з 1992 року. Засновники - Міністерство культури і туризму України, Всеукраїнське товариство "Просвіта" імені Тараса Шевченка та трудовий колектив газети.

Після анексії Криму Росією в 2014 році на материкову Україну переїхали низка проукраїнських і кримськотатарських ЗМІ, які не підтримують анексію півострова або не пройшли реєстрацію за російським законодавством. Також з 2014 року на півострові припинили діяльність низка новинних сайтів.

Не втрималась на підйомнику. На курорті Драгобрат загинула дівчина

неділя, 19 січень 2025, 9:48

На гірськолижному курорті Драгобрат загинула дівчина. Відомо, що вона не втрималась під час підйому на гору. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на місцевий портал Mukachevo.net. На гірськолижному курорті Драгобрат трагічно загинула туристка. За...

Ефективна боротьба зі звалищами: Фіни збудують в Україні ТЕЦ, яка працюватиме на відходах

неділя, 19 січень 2025, 9:20

В Україні, як і в усьому світі, шукають можливість зменшити кількість відходів. Зокрема, в нашій державі запланували зробити особливу ТЕЦ. . Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури планує будівництво теплоелектроцентралей (ТЕЦ), які ...