Те, проти чого потужно пручалась мовчазна більшість усіх гілок влади: Україна взяла чіткі забов'язання по запуску антикорупційних судів – меморандум із МВФ

В Україні антикорупційний суд має розпочати свою діяльність до кінця березня 2018 року.

Через рік в Україні мають з'явитися антикорупційні суди. Ілюстрація:Еспресо.TV

Закон про антикорупційні суди має бути ухвалений Верховною Радою України до середини червня 2017 року, а робота таких судів має розпочатися до кінця березня 2018 року. Про це йдеться в меморандумі з Міжнародним валютним фондом, який опублікований на сайті МВФ, передають Патріоти України.

Згідно з документом, до середини квітня 2017 року необхідно подати відповідний законопроект, щоб він був ухвалений у контрольні терміни.

Законодавство має включати положення, що забезпечують бюджетну автономію і адекватну безпеку системи антикорупційних судів, і встановити процес добору суддів до цих судових інстанцій, ідеться в меморандумі.

Згідно з документом, кандидатури антикорупційних суддів будуть подані Вищою кваліфікаційною комісією суддів та представлені Вищою радою юстиції президенту України для призначення до середини січня 2018 року.

Водночас антикорупційний суд має розпочати свою діяльність до кінця березня 2018 року.

3 квітня МВФ ухвалив рішення про виділення Україні чергового траншу в розмірі $1 млрд.

30 вересня 2016 року набули чинності конституційні зміни в частині правосуддя і закон "Про судоустрій і статус суддів", який парламент ухвалив 2 червня.

Згідно із законом, передбачається створення Вищого антикорупційного суду, який розглядатиме провадження, пов'язані з кримінальним переслідуванням корупційних діянь, але терміни початку його функціонування не зазначені.

США та Європейський союз закликали Україну прискорити процес створення системи антикорупційного судочинства.

Над Києво-Печерською Лаврою помітили нашестя ворон: Цаплієнко поділився моторошним відео

п’ятниця, 27 січень 2023, 22:28

У Мережі з'явилося відео, на якому зафіксоване незвичне явище у Києві. Сотні ворон "атакують" Києво-Печерську Лавру. Відео у соціальних мережах опублікував журналіст Андрій Цаплієнко, передають Патріоти України. "Нашестя ворон над Печерською Лаврою. Ро...

Стосується усіх: У стінах Києво-Могилянської академії заборонили спілкуватися російською

п’ятниця, 27 січень 2023, 22:00

У стінах Києво-Могилянській академії заборонили спілкуватися російською мовою, повідомляють Патріоти України. Як розповів член Наглядової ради "Могилянки" Геннадій Зубко, викладання російською не ведеться у виші вже дуже давно. Наразі заборона стосуєть...