Всього три технології - геноміка, нанотехнології і роботехника - змінять уявлення людства про майбутнє, повідомляють Патріоти України про інформацію сайта Нескучные новости.
Економіст Роберт Гордон вважає, що якщо ранні винаходи - на кшталт електрики, двигуна внутрішнього згоряння або антибіотиків - мали далекоглядний ефект, то вплив цифрових технологій в порівнянні з ними здається вкрай вузьким.
За словами винахідника Рея Карзвейла, кінцева мета цифрових технологій - не більше просунуті пристрої та додатки, а нові технології: геноміка, нанотехнології і роботехника. Сьогодні вони тільки починають приносити перші плоди, і в найближчі кілька років їх розвиток покаже, чи правий був Гордон.
Молода наука геномика допоможе вилікувати рак. Виділення генома раку дозволить розробити нові, більш точні методики лікування, грунтуючись на "карті" раку, а не тільки на розташуванні пухлини. У поєднанні з новою імунотерапією з'явиться шанс на винахід ліків від раку. Більш того, технологія під назвою CRISPR дозволяє вченим змінювати ланцюжок ДНК - таким чином, вони зможуть відключати ключові гени вірусу ВІЛ або лікувати, наприклад, розсіяний склероз.
Геноміка - все ще дуже молода наука, але вже очевидно: вона змінить наше уявлення про можливе і неможливе. Антибіотики були справжнім проривом, але вони ефективні лише проти інфекційних хвороб. Потенціал геноміки набагато ширше.
У 1959 році Річард Фейнман, виступаючи з лекцією на щорічному з'їзді Американського фізичного товариства, буквально за годину своїй промови винайшов нову науку, яку зараз ми називаємо нанотехнологією. Сьогодні вона дозволила створити нові фізичні матеріали - наприклад, квантові точки, які є революційними електронними пристроями. З'являються більш ефективні комп'ютери і телевізори з високою роздільною здатністю екрану. А матеріал "графен" можна використовувати для створення різноманітних речей - від найлегших протезів до надхпровідного дроту.
Перші індустріальні роботи з'явилися на лінії заводу General Motors в 1961 році. Сьогодні роботів ще більше - від Baxter, дешевого і безпечного робота для роботи з людьми, до Roomba, робота, що акуратно пилососить підлогу в квартирі. На даний момент 11 тис. безпілотників і 12 тис. наземних роботів займаються розмінуванням і перенесенням обладнання. Солдати навіть прив'язуються до них, даючи імена і ризикуючи життям заради їх порятунку. Також роботи все більше інтегруються в мирне життя. Amazon планує запустити службу доставки, де роль кур'єрів зможуть виконувати такі ж безпілотники.
Інновації - не поодинока подія. Технологія не створює прогрес сама по собі - нам потрібно знайти проблеми, які можна вирішити за її допомогою, а потім змінити принципи своєї роботи, щоб нею скористатися. Нам ще належить побачити реальний вплив цифрових технологій - коли вони почнуть застосовуватися для вирішення принципово нових проблем.
У селі Мульчиці (Рівненська область) у школі вчитель, імовірно, побив учня. Про це 18 січня повідомила пресслужба Рівненського обласного управління Національної поліції у Facebook, передають Патріоти України. Правоохоронці зазначили, що під час монітор...
У Дніпрі викрили посадовців та медиків військово-лікарської комісії одного з районних територіальних центрів комплектування, а також працівників інших медичних установ міста, які підробляли чоловікам мобілізаційного віку результати аналізів на ВІЛ. Про...