Всього три технології - геноміка, нанотехнології і роботехника - змінять уявлення людства про майбутнє, повідомляють Патріоти України про інформацію сайта Нескучные новости.
Економіст Роберт Гордон вважає, що якщо ранні винаходи - на кшталт електрики, двигуна внутрішнього згоряння або антибіотиків - мали далекоглядний ефект, то вплив цифрових технологій в порівнянні з ними здається вкрай вузьким.
За словами винахідника Рея Карзвейла, кінцева мета цифрових технологій - не більше просунуті пристрої та додатки, а нові технології: геноміка, нанотехнології і роботехника. Сьогодні вони тільки починають приносити перші плоди, і в найближчі кілька років їх розвиток покаже, чи правий був Гордон.
Молода наука геномика допоможе вилікувати рак. Виділення генома раку дозволить розробити нові, більш точні методики лікування, грунтуючись на "карті" раку, а не тільки на розташуванні пухлини. У поєднанні з новою імунотерапією з'явиться шанс на винахід ліків від раку. Більш того, технологія під назвою CRISPR дозволяє вченим змінювати ланцюжок ДНК - таким чином, вони зможуть відключати ключові гени вірусу ВІЛ або лікувати, наприклад, розсіяний склероз.
Геноміка - все ще дуже молода наука, але вже очевидно: вона змінить наше уявлення про можливе і неможливе. Антибіотики були справжнім проривом, але вони ефективні лише проти інфекційних хвороб. Потенціал геноміки набагато ширше.
У 1959 році Річард Фейнман, виступаючи з лекцією на щорічному з'їзді Американського фізичного товариства, буквально за годину своїй промови винайшов нову науку, яку зараз ми називаємо нанотехнологією. Сьогодні вона дозволила створити нові фізичні матеріали - наприклад, квантові точки, які є революційними електронними пристроями. З'являються більш ефективні комп'ютери і телевізори з високою роздільною здатністю екрану. А матеріал "графен" можна використовувати для створення різноманітних речей - від найлегших протезів до надхпровідного дроту.
Перші індустріальні роботи з'явилися на лінії заводу General Motors в 1961 році. Сьогодні роботів ще більше - від Baxter, дешевого і безпечного робота для роботи з людьми, до Roomba, робота, що акуратно пилососить підлогу в квартирі. На даний момент 11 тис. безпілотників і 12 тис. наземних роботів займаються розмінуванням і перенесенням обладнання. Солдати навіть прив'язуються до них, даючи імена і ризикуючи життям заради їх порятунку. Також роботи все більше інтегруються в мирне життя. Amazon планує запустити службу доставки, де роль кур'єрів зможуть виконувати такі ж безпілотники.
Інновації - не поодинока подія. Технологія не створює прогрес сама по собі - нам потрібно знайти проблеми, які можна вирішити за її допомогою, а потім змінити принципи своєї роботи, щоб нею скористатися. Нам ще належить побачити реальний вплив цифрових технологій - коли вони почнуть застосовуватися для вирішення принципово нових проблем.
Мережею поширилося відео, де працівниця Приватбанку відмовляється обслуговувати російськомовного клієнта. Жінка навідріз заявила, що не розуміє російської мови. Зокрема користувачка соцмережі Facebook Олена Гуменюк зауважила, що згідно з українським за...
Нове відкриття у Великій піраміді Гізи в Єгипті дозволяє припустити, що ця споруда була не просто місцем останнього упокою фараона, а й гігантською електростанцією. Про це пише Daily Mail, передають Патріоти України. "Вчені піддали конструкцію віком 46...