ДНР" тріщить по швах - кінець "республіки" вже очевидний. Яскраво видно злидні в окупованих містах, невиплата зарплат, постійна її затримка, різке подорожчання цін на все. Багато хто не отримує повноцінну зарплату місяцями, задовольняючись подачками бойовиків у вигляді 30-40% виплат. Про це пише Диалог, інформують Патріоти України.
Учитель Ольга Яловець розповіла, що отримує зарплату трохи більше 6 тисяч рублів, за нинішнім курсом НБУ це приблизно 2420 грн.
"В погоне за копейкой забываю о семье, детях. А теперь даже эти гроши не платят. Репетиторство тоже не вариант, у людей нет средств, родители вынужденно из-за нищеты отказываются от моих услуг", - зізнається жінка.
Аналогічна ситуація у багатьох галузях. Дошкільні заклади сидять без зарплат з вересня, частинами платять так званим "силовикам".
"Сосед работает в полиции. Так приходил ко мне и занимал денег. Рассказывает, что больше месяца задерживают получку, и когда нормально станут платить, никто не знает. Сидят без денег все: от гаишников до "силовиков" среднего звена. Все ждут гумку, кто-то пустил слух, что белые грузовики привезут очередной транш. Пока ждем, хоть и неделя уже прошла с момента обещаний", - розповідає житель окупованого Донецька Іван Скрипниченко.
Терористи вже теж відкрито обурюються урізанням зарплат. Скрипниченко додає, що бойовикам обіцяли по 20 тисяч гривень зарплати, а дали на три тисячі менше, а останній раз взагалі - по 13 тисяч на руки.
Проблему відчувають і студенти, і пенсіонери.
"Неужели вожди не могут найти для стариков денег. Сами на "лексусах" рассекают, а мы живем от корки хлеба до следующего куска", - скаржаться донецькі пенсіонери на затримки з виплати пенсій.
На цьому тлі блюзнірством виглядає оголошене з 1 листопада підвищення вартості проїзду в маршрутках і автобусах. Замість 6 рублів, на багатьох маршрутах ціна піднялася до 7-9 рублів.
"Вроде мелочь эти пара рублей, но когда на фоне задержек и невыплат оккупанты резко повышают цены на все не менее чем на 30 процентов, то это существенно сказывается на наших скудных бюджетах", - констатує донеччанин Сергій Клюквін.
Жителі окупованих територій не можуть нормально харчуватися, повноцінний раціон дозволяють собі деякі, з кожним разом на ринку і в магазинах покупців стає все менше.
Торгові точки закриваються, а продавці зізнаються, що можуть і два дні підряд нічого не продати, а податок і інші виплати окупантам все одно віддавати треба.
"Люди покупают по 150 граммов колбаски, когда такое было в нашем Донецке? Ходят слухи, что и хлеб тоже дорожать будет как минимум на 10%. Тяжело жить…", - говорять донеччани.
У суботу, 18 січня в Україні прогнозують переважно суху погоду без істотних опадів. Про це повідомила синоптик Наталка Діденко у Facebook, передають Патріоти України. За її словами, в Україні протягом суботи прогнозують сильний північно-західний вітер ...
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...