Три причини: Експерт пояснив, чому проект кримського енергомоста провалився (відео)

Заява президента Росії про те, що до літа 2016 Росія зможе повністю забезпечувати Крим електроенергією, не має підстав.

Роман Ницович. Фото: скрін відео

Запуск першої нитки енергомоста в Крим - не більше ніж піар-хід керівництва Росії. Дана нитка, а також та, яка буде запущена 15 грудня, не здатні вирішити проблему енергопостачання окупованого півострова. Таку думку в коментарі Обозревателю висловив керівник програм аналітичного центру DiXi Group Роман Ницович зазначають Патріоти України.

"Нитка - не більше ніж піар-акція, спрямована на те, щоб створити враження, що кримчан не залишили в біді. Поки вона запущена в тестовому режимі. Вона може вирішити проблему електропостачання окремих частин міста Керч, але не всього Криму.

Запуск другої нитки теж істотно не змінить ситуацію. Скоріше, це психологічний хід", - заявив він. На думку експерта, заява президента Росії про те, що до літа 2016 Росія зможе повністю забезпечувати Крим електроенергією, не має підстав.

"Ці плани не реалістичні. Навіть з урахуванням тих обсягів, які декларуються. Наприклад, повноцінний запуск так званого енергомоста дозволить транспортувати 800-900 мегават електроенергії до Криму. Потреби Криму в електроенергії значно більші", - сказав він.

Ницович також звернув увагу на той факт, що "не всі ці мегавати потраплять до окремих кримчанам, бо енергосистема Криму побудована таким чином, щоб отримувати електроенергію з материкової частини України, а не з Росії".

Таким чином, "окупаційній" владі "доведеться перебудовувати енергосистему, а це додаткові витрати - будівництво нових ліній електропередач, нових трансформаторних підстанцій, розподільчих станцій".

Ще одна проблема полягає в тому, що "в енергосистемі Росії в Краснодарському краї немає вільних потужностей для того, щоб передавати їх на Крим, особливо у такому обсязі - 800-900 мегават. Очевидно, що їм доведеться або транспортувати їх з інших регіонів Росії ( а це величезні гроші), або будувати нові виробничі потужності, що також означатиме колосальні витрати", - переконаний експерт.

"Якщо окупанти готові платити таку високу ціну - сотні мільйонів доларів - нехай вкладають. Можливо, це та мета, яку переслідували організатори блокади - фінансово виснажити Росію", - зауважив Ницович.

Видання також попросило спрогнозувати, як виглядатиме зустріч Нового року для жителів Криму - за умови функціонування двох ниток енергомоста і відсутності електропостачання з материкової частини України.

"Для когось Новий рік прийде при світлі електричних ламп, для когось - при світлі свічок або з гасовим генератором. Але більшість кримчан буде святкувати Новий рік при свічках", - сказав експерт.

Все буде суворо: У Міносвіти заявили, що студенти, які не складуть іспит із базової військової підготовки, не зможуть продовжити навчання

неділя, 19 січень 2025, 9:42

Проходження базової загальновійськової підготовки є обов’язковим для всіх студентів вищих навчальних закладів: студенти, які не склали іспит або відмовитись від присяги, продовжувати навчання не зможуть, заявив заступник міністра оборони бригадний гене...

Ефективна боротьба зі звалищами: Фіни збудують в Україні ТЕЦ, яка працюватиме на відходах

неділя, 19 січень 2025, 9:20

В Україні, як і в усьому світі, шукають можливість зменшити кількість відходів. Зокрема, в нашій державі запланували зробити особливу ТЕЦ. . Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури планує будівництво теплоелектроцентралей (ТЕЦ), які ...