У Харкові звільнили від відповідальності слюсара, завербованого ФСБ

Чоловік повністю визнав свою вину у вчиненні інкримінованого йому правопорушення

Фото: "Фейсбук"

У Харкові слюсар оборонного підприємства не став працювати на російську спецслужбу та повідомив про вербовку до СБУ. Про це йдеться в рішенні Київського районного суду Харкова від 13 жовтня, що розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень України, повідомляють Патріоти України.

Обвинувачений працює слюсарем механозбірочних робіт Державного підприємства "Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені Морозова". Згідно матеріалів справи, у лютому - березні 2014 року він декілька разів брав участь в проросійських мітингах "Антимайдану" у Харкові. На одному із них він познайомився із чоловіком, який представився йому співробітником Федеральної служби безпеки РФ в місті Бєлгороді. Слюсар повідомив йому, шо працює у ХКБМ. Росіянин став розпитувати про продукцію підприємства, його розробки, їхні технічні характеристики.

19 квітня співробітник ФСБ зателефонував слюсареві та запропонував зустрітися у Бєлгороді. Коли чоловік приїхав туди, його новий знайомий запропонував з'їздити до Москви. Там в кафе торгового центру "Нікопольска плаза" вони зустрілися із невстановленою особою на імя "Олег", який був представлений слюсареві співробітником ФСБ РФ.

"Олег" розпитував харків'янина про продукцію, яку виробляє ХКБМ - танк "Оплот", бронетранспортери БТР-3Е1 та БТР-4Е. Він цікавився технічними характеристиками та деталями конструкції бойових машин, кількістю готових виробів в наявності на підприємстві і у Збройних силах України, місцем їх зберігання. На запитання "Олега" слюсар повідомляв йому загальновідому інформацію.

"Олег" запропонував харків'янину надавати допомогу ФСБ РФ. Той повинен був збирати інформацію стосовно кількості і місцезнаходження БТР-4Е, не прийнятих Іраком, та їхню подальшу долю. Співробітник спецслужби доручив слюсареві зняти на відео прохід на територію підприємства та транспортні ворота, а також вироби, що знаходяться на підприємстві, їх точне місцезнаходження та технічний стан. Крім того, він мав уточнити кількість охорони ХКБМ та скласти план-схему його території.

Слюсар надав письмове зобов'язання про збереження у таємниці факту співробітництва та відомостей, що стануть йому відомі у процесі його здійснення, й обрав собі оперативний псевдонім "Амон". Він детально обговорив спосіб зв'язку із представниками ФСБ РФ телефоном та за допомогою соціальної мережі "ВКонтакте".

22 квітня слюсар повернувся до Харкова та вирішив не виконувати доручень представника ФСБ. Він добровільно повідомив про свої контакти із російською спецслужбою співробітникам Управління СБУ в Харківській області.

Дії слюсаря були кваліфіковані органами досудового слідства як підготовка до державної зради, тобто вчинення злочину, передбаченого ч.1 ст. 14 та ч.1 ст. 111 Кримінального кодексу. Він повністю визнав свою вину у вчиненні інкримінованого йому правопорушення. Колегія суддів підтримала клопотання прокуратури про звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності та закрила кримінальне провадження.

"В його діях немає жодних порушень": Суддя, який вдвічі перевищив швидкість та наїхав на поліцейського, уникнув покарання

субота, 20 квітень 2024, 15:40

Друга Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя (ВРП) 17 квітня 2024 року розглянула дисциплінарну справу щодо судді Тульчинського районного суду Вінницької області Сергія Ковганича, затриманого поліцією у березні 2023 року за перевищення швидкості. Н...

Що сталось із другим поліцейським, пораненим під час нападу у Вінницькій області

субота, 20 квітень 2024, 15:20

Вночі 20 квітня двоє зловмисників на Вінничині убили 20-річного поліцейського Максима Зарецького. Другим постраждалим правоохоронцем виявився капітан Максим Шарапанський. Про це повідомляє видання "Суспільне Вінниця", передають Патріоти України. За поп...