В окупованому Криму "мер" Ялти Олексій Челпанов урочисто відкрив в Форосі пункт "швидкої допомоги", що не працював 27 років. За кілька днів з'ясувалося, що це обман: зникли не тільки машини "швидкої", а й табличка, передають Патріоти України.
У Форосі залишилася амбулаторія з одним лікарем. Пацієнти їздять в лікарню Ялти. Нещодавно житель Фороса викинувся з вікна ялтинської поліклініки, зневірившись отримати медичну допомогу. На екстренний виклик "швидка" їде в селище з Алупки, чекати її доводиться годину.
Зазначається, що 18 липня в ході візиту в Форос глава адміністрації Ялти Олексій Челпанов пообіцяв вирішити проблеми селища. 2 серпня, в Форосі під керівництвом пан Челпанова відбулося урочисте відкриття опорного пункту швидкої допомоги.
Мер заявляв, що пункт швидкої в Форосі вдалося відкрити на умовах державно-приватного партнерства. Приватники виділили приміщення, де будуть працювати водії, фельдшери та лікарі. На відкритті були дві нові карети "швидкої".
"Тепер мешканці та гості селища і сусідніх населених пунктів будуть більш оперативно отримувати медичну допомогу фахівців цієї екстреної служби, а для її співробітників створені всі необхідні умови для роботи завдяки комфортному обладнаному приміщенню", - написав Олексій Челпанов у Facebook. Згодом з'ясувалося: швидка допомога в Форосі так і не запрацювала.
В Алупці підтвердили: відкриття пункту швидкої допомоги в Форосі було черговою імітацією. "Підстанцію в Форосі "відкривали" кілька років тому. Там стоять машини, які нікуди не виїжджають. У ЗМІ вже писали, що місцеві жителі туди зверталися, а їм відмовили в допомозі", - розповів шофер швидкої допомоги Алупкінської підстанції Андрій Дуброва.
Працівники Алупкінської швидкої кажуть, що пункт на Форосі не відкрили, бо працювати нікому. "У Ялті взагалі десять водіїв не вистачає. Медперсонал туди (в Форос) взагалі повністю не набрано. У реальності, на 50 кілометрів узбережжя від Будмістечка до Фороса зараз працює дві машини швидкої допомоги", - додав Дубров.
Мало того, узбережжі Великої Ялти взагалі скоро може залишитися без екстреної медицини. І справа не тільки в мізерних зарплатах по 10-12 тисяч рублів.
"Алупкінську підстанцію передали центру. Знищена вся ремонтна база автомобілів швидкої допомоги. Начальство казало: якщо поламався автомобіль, вам повинні видати резервний. У реальності, все занедбане, машини толком не ремонтуються. Водії самі собі путівки виписують, нас ніхто як належить не випускає. Машини перед виїздом не проходять огляд. Моя машина вже другий місяць стоїть, з нею нічого не роблять. Колеса співробітники ремонтують за свої гроші. Взагалі, в Криму по всій периферії така ситуація. Виїжджаючи, ми ризикуємо своїми життям, життям лікарів і пацієнтів. Створені такі умови, що працювати неможливо. Люди звільняються. Тих, хто залишився, змушують після змін, у свій вільний час самостійно ремонтувати машини", - розповів водій.
4 серпня, журналісти в Форосі оглянули "пункт швидкої допомоги". На головному вході висіла табличка "МФЦ" і графік роботи: раз в тиждень, по середах. Ознак регулярної роботи не було. Двері закриті. Машин теж не було.
На війні проти російських бойовиків загинув грузинський доброволець - 24-річний Леван Лохішвілі. Про це повідомляє Ехо Кавказа, передають Патріоти України. Зазначається, що захисник загинув 19 листопада у Херсонській області внаслідок вибуху саморобног...
В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...