У Польщі напали на волонтерів, котрі відновлювали український цвинтар

Нападники прибули на старе кладовище у Підкарпатському воєводстві, де розташувався табір волонтерів, погрожували його учасникам, звинувачуючи їх у відновленні могил УПА.

Фото:Львівська газета

Українці в Польщі просять покарати винних у спробі нападу на учасників табору спільноти Магурич, які відновлювали старий греко-католицький цвинтар в селі Стара Гута Підкарпатського воєводства. Про це повідомляє український тижневик в Польщі Наше слово, інформують Патріоти України.

Спроба нападу на табір сталася в ніч на 29 квітня в селі Стара Гута (гміна Нароль Любачівського повіту Підкарпатського воєводства). Нападники прибули на старе кладовище, де розташувався табір, і погрожували його учасникам, повідомила волонтер і викладач д-р Ольга Соляр.

Крім іншого, вигукували: "Wyp ... ac na Ukraine" (вульгарно - "Забирайтеся в Україну"), звинувачували учасників табору у відновленні могил УПА. На виклик приїхала поліція. Затримали 5 осіб, всі були нетверезі.

Об'єднання українців у Польщі (ОУП) виступило із заявою, в якій висловлює надію на те, що нападники на членів табору "Магурич" будуть покарані відповідно до чинного законодавства.

"Напад на табір суспільства" Магурич "в селі Стара Гута вважаємо наслідком проявів ворожості і агресії до всього, що є українським, яке має місце в середовищі крайніх правих. А також це є наслідком недостатньої реакції органів державної влади Республіки Польща на аналогічні випадки, що відбулися в Польщі за останні роки", - йдеться в заяві організації.

ОУП повідомляє, що в цьому році 3 червня в Перемишлі відбудеться (як і щороку) Пікулицький церковний хід. З огляду на випадки агресії по відношенню до українців і їх заходів, є побоювання, що під час цієї події плануються нові провокації, йдеться в заяві.

Жінку, яка вчинила наругу над могилами героїв в Києві, помістили до психлікарні

неділя, 23 червень 2024, 16:22

Жінку, яка у Києві вчинила наругу над могилами українських героїв - Дмитра Коцюбайла "Да Вінчі", Андрія Пільщикова "Джуса" та Павла Петриченка, відправили до психлікарні. . Там вона перебуватиме 60 діб до 19 серпня. Про це "Суспільному" повідомили у К...

Населення розбігається у паніці: Китайська космічна ракета упала поруч із житловим районом (відео)

неділя, 23 червень 2024, 15:32

На землю впала частина ракети-носія, яка вивела на орбіту китайсько-французький космічний апарат. . Одна з частин китайської ракети-носія Чанчжен-2С, яка відправила на орбіту китайсько-французький космічний апарат SVOM, впала і вибухнула недалеко від ...