У Раді прийняли важливий закон, який дозволить українцям зекономити на "комуналці"

Згідно із законопроектом парламенту, для об'єктів будівництва та існуючих будівель передбачається сертифікація енергетичної ефективності з метою визначення фактичних її показників.

ВР прийняла закон про енергоефективність будівель. Ілюстрація:24tv.ua

Верховна Рада України прийняла за основу законопроект №4941-д "Про енергетичну ефективність будівель", який дозволить знизити енергоспоживання в будинках українців до 70%. Документ підтримали 244 народних депутата, передають Патріоти України з посиланням на Обозреватель.

Слід зазначити, що, згідно із законопроектом, для об'єктів будівництва та існуючих будівель передбачається сертифікація енергетичної ефективності з метою визначення фактичних її показників, проведення оцінки відповідності зазначених показників встановленим мінімальним вимогам до енергетичної ефективності будівель, розробка рекомендацій щодо підвищення рівня енергетичної ефективності будівлі, які враховують місцеві кліматичні умови і є технічно і економічно обгрунтованими.

Термін дії сертифіката енергетичної ефективності будівлі встановлено з урахуванням обмежень, прописаних в пункті 8 статті 11 Директиви 2010/31 / ЄС (не більше 10 років), і досвіду імплементації Директиви країнами-членами Європейського Союзу.

У пояснювальній записці до законопроекту також наголошується, що реалізація її положень сприятиме створенню умов для підвищення енергетичної ефективності існуючих будівель, економного використання енергетичних ресурсів в будівлях, покращанню рівня життя населення внаслідок скорочення витрат на оплату енергетичних ресурсів, раціонального використання коштів Державного та місцевих бюджетів , які направляються на компенсацію витрат, пов'язаних з використанням енергетичних ресурсів, а також підвищить енергетичну незалежність і енергетичну безпеку України.

"Це закон, який дасть основи для масової енергомодернізації будівель за гранти ЄС в розмірі 100 млн євро", - підкреслила заступник голови Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Олена Бабак, представляючи законопроект.

Над Києво-Печерською Лаврою помітили нашестя ворон: Цаплієнко поділився моторошним відео

п’ятниця, 27 січень 2023, 22:28

У Мережі з'явилося відео, на якому зафіксоване незвичне явище у Києві. Сотні ворон "атакують" Києво-Печерську Лавру. Відео у соціальних мережах опублікував журналіст Андрій Цаплієнко, передають Патріоти України. "Нашестя ворон над Печерською Лаврою. Ро...

Стосується усіх: У стінах Києво-Могилянської академії заборонили спілкуватися російською

п’ятниця, 27 січень 2023, 22:00

У стінах Києво-Могилянській академії заборонили спілкуватися російською мовою, повідомляють Патріоти України. Як розповів член Наглядової ради "Могилянки" Геннадій Зубко, викладання російською не ведеться у виші вже дуже давно. Наразі заборона стосуєть...