У Раді прийняли важливий закон, який дозволить українцям зекономити на "комуналці"

Згідно із законопроектом парламенту, для об'єктів будівництва та існуючих будівель передбачається сертифікація енергетичної ефективності з метою визначення фактичних її показників.

ВР прийняла закон про енергоефективність будівель. Ілюстрація:24tv.ua

Верховна Рада України прийняла за основу законопроект №4941-д "Про енергетичну ефективність будівель", який дозволить знизити енергоспоживання в будинках українців до 70%. Документ підтримали 244 народних депутата, передають Патріоти України з посиланням на Обозреватель.

Слід зазначити, що, згідно із законопроектом, для об'єктів будівництва та існуючих будівель передбачається сертифікація енергетичної ефективності з метою визначення фактичних її показників, проведення оцінки відповідності зазначених показників встановленим мінімальним вимогам до енергетичної ефективності будівель, розробка рекомендацій щодо підвищення рівня енергетичної ефективності будівлі, які враховують місцеві кліматичні умови і є технічно і економічно обгрунтованими.

Термін дії сертифіката енергетичної ефективності будівлі встановлено з урахуванням обмежень, прописаних в пункті 8 статті 11 Директиви 2010/31 / ЄС (не більше 10 років), і досвіду імплементації Директиви країнами-членами Європейського Союзу.

У пояснювальній записці до законопроекту також наголошується, що реалізація її положень сприятиме створенню умов для підвищення енергетичної ефективності існуючих будівель, економного використання енергетичних ресурсів в будівлях, покращанню рівня життя населення внаслідок скорочення витрат на оплату енергетичних ресурсів, раціонального використання коштів Державного та місцевих бюджетів , які направляються на компенсацію витрат, пов'язаних з використанням енергетичних ресурсів, а також підвищить енергетичну незалежність і енергетичну безпеку України.

"Це закон, який дасть основи для масової енергомодернізації будівель за гранти ЄС в розмірі 100 млн євро", - підкреслила заступник голови Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Олена Бабак, представляючи законопроект.

Не такі вже й прості: Медузи здатні на те, про що вчені навіть не мріяли (відео)

неділя, 24 вересень 2023, 4:15

Вчені виявили, що медузи є розумнішими, ніж раніше вважалося. Вони вміють вчитися на попередньому досвіді та адаптувати свої дії відповідно до нього, і все це без наявності центрального мозку, пише IFLScience, передають Патріоти України. Об'єктом цього...

Дуже боїться українців: У Норвегії затримали екс-"вагнерівця" при спробі втекти знов до Росії, де на нього чекає покарання

неділя, 24 вересень 2023, 3:25

Норвезька поліція затримала при спробі нелегального перетину кордону з РФ колишнього командира одного з відділень російської ПВК Вагнер Андрія Медведєва, який раніше втік до Норвегії і просив там притулок, затриманий норвезькою поліцією при спробі неле...