Українська школярка отримала дві нагороди на престижному конкурсі США

​16-річна винахідниця зі Львова Соломія Леньо відзначилась в одному із найпрестижніших міжнародних конкурсів для підлітків-винахідників Intel ISEF

Соломія поїхала на конкурс у складі української команди школярів-науковців, які загалом вибороли 5 нагород, радо повідомляють Патріоти України.

Як розповіла ZAXID.NET Соломія, на конкурсі вона представила свій винахід, що називається "Нейромережева система виявлення та дослідження патологій серцево-судинної системи".

"Це модель штучного інтелекту, яка аналізує електрокардіограму, і на основі цього аналізу ставить пацієнту діагноз при захворюванні.

Так програма полегшує роботу медиків, бо вони отримують готовий аналіз, і їм залишається перевірити його. Ця розробка буде корисною для нерозвинених країн, де медицина перебуває на дуже низькому рівні", – розповіла школярка.

Дівчина отримала дві нагороди у категорії Translational Medical Science: від Української малої академії наук під егідою ЮНЕСКО і від короля Саудівської Аравії Абдулазіза аль Сауда та його фонду Mawhiba's.

"Обидва дали мені сертифікати та грошову нагороду. Від МАН я отримала 1500 доларів, від короля – 1000 доларів. Також король подарував мені медаль і сприяння при вступі. Тобто якщо я буду вступати в якийсь всесвітньовідомий університет, то він буде допомагати мені отримати грант на навчання там", – додала Леньо.

Дівчина уже визначилась з університетом, де хоче навчатись – подаватиме документи на факультет комп’ютерних наук Українського католицького університету.

Під час конкурсу Соломія Леньо отримала кілька порад від фахівців щодо вдосконалення свого винаходу, тому найближчим часом його доопрацьовуватиме.

У подальшому вона планує перевести свою розробку у мобільний додаток, за допомогою якого пацієнт або лікар в екстремальних умовах зможе отримати швидкий аналіз електрокардіограми.

На цьому ж конкурсі випускник Чернівецької гімназії №5 Артур Качур одержав стипендію на навчання в університеті Арізони у 2018-2019 навчальному році.

Все завдяки науковій роботі PHYS062 – Highly Efficient Low Power Nuclear Jet Engine, повідомляє прес-служба Чернівецької міської ради.

Міжнародний конкурс Intel ISEF (International Science and Engineering Fair) вважається одним з найпрестижніших міжнародних заходів для підлітків-науковців від 13 років до 18 років, і щорічно збирає більше 1500 учасників з більш ніж 70 країн світу.

Мета конкурсу – виявити талановитих молодих учених, а в подальшому допомогти їм у розвитку досліджень. Конкурс щорічно проходить у трьох містах США: Лос-Анджелесі, Фініксі та Пітсбурзі.

Соломія Леньо та решта учасників української команди отримали нагороди Special Awards. Це нагороди від спонсорів та університетів.

Вже виявили сотні тисяч "багатіїв": В Україні запрацював масштабний обмін банківськими даними, інформацію надсилають навіть з-за кордону

субота, 7 грудень 2024, 12:30

В Україні пройшов перший етап обміну інформацією про банківські рахунки зі 123 країнами у межах угоди щодо CRS (Common Reporting Standard). Україна отримала дані про 500 тис. рахунків, на яких зберігається від 200 тис. євро. За кордоном перебувають міл...

Особливий ген: Учені розгадали секрет рудого забарвлення у кішок

субота, 7 грудень 2024, 12:28

Тривалий час учених цікавило питання, чому деякі кішки народжуються рудими, каліко або черепаховими. Нова наукова робота нарешті пролила світло на цю загадку, передають Патріоти України. Виявилося, що за руде забарвлення шерсті у кішок відповідає особл...