Українська школярка отримала дві нагороди на престижному конкурсі США

​16-річна винахідниця зі Львова Соломія Леньо відзначилась в одному із найпрестижніших міжнародних конкурсів для підлітків-винахідників Intel ISEF

Соломія поїхала на конкурс у складі української команди школярів-науковців, які загалом вибороли 5 нагород, радо повідомляють Патріоти України.

Як розповіла ZAXID.NET Соломія, на конкурсі вона представила свій винахід, що називається "Нейромережева система виявлення та дослідження патологій серцево-судинної системи".

"Це модель штучного інтелекту, яка аналізує електрокардіограму, і на основі цього аналізу ставить пацієнту діагноз при захворюванні.

Так програма полегшує роботу медиків, бо вони отримують готовий аналіз, і їм залишається перевірити його. Ця розробка буде корисною для нерозвинених країн, де медицина перебуває на дуже низькому рівні", – розповіла школярка.

Дівчина отримала дві нагороди у категорії Translational Medical Science: від Української малої академії наук під егідою ЮНЕСКО і від короля Саудівської Аравії Абдулазіза аль Сауда та його фонду Mawhiba's.

"Обидва дали мені сертифікати та грошову нагороду. Від МАН я отримала 1500 доларів, від короля – 1000 доларів. Також король подарував мені медаль і сприяння при вступі. Тобто якщо я буду вступати в якийсь всесвітньовідомий університет, то він буде допомагати мені отримати грант на навчання там", – додала Леньо.

Дівчина уже визначилась з університетом, де хоче навчатись – подаватиме документи на факультет комп’ютерних наук Українського католицького університету.

Під час конкурсу Соломія Леньо отримала кілька порад від фахівців щодо вдосконалення свого винаходу, тому найближчим часом його доопрацьовуватиме.

У подальшому вона планує перевести свою розробку у мобільний додаток, за допомогою якого пацієнт або лікар в екстремальних умовах зможе отримати швидкий аналіз електрокардіограми.

На цьому ж конкурсі випускник Чернівецької гімназії №5 Артур Качур одержав стипендію на навчання в університеті Арізони у 2018-2019 навчальному році.

Все завдяки науковій роботі PHYS062 – Highly Efficient Low Power Nuclear Jet Engine, повідомляє прес-служба Чернівецької міської ради.

Міжнародний конкурс Intel ISEF (International Science and Engineering Fair) вважається одним з найпрестижніших міжнародних заходів для підлітків-науковців від 13 років до 18 років, і щорічно збирає більше 1500 учасників з більш ніж 70 країн світу.

Мета конкурсу – виявити талановитих молодих учених, а в подальшому допомогти їм у розвитку досліджень. Конкурс щорічно проходить у трьох містах США: Лос-Анджелесі, Фініксі та Пітсбурзі.

Соломія Леньо та решта учасників української команди отримали нагороди Special Awards. Це нагороди від спонсорів та університетів.

З 1 жовтня водіям в Україні загрожують додаткові штрафи: За що покарають

середа, 27 вересень 2023, 7:15

В Україні з 1 жовтня буде введено в дію зимову редакцію Правил дорожнього руху (ПДР) України. Згідно з нею, з 1 жовтня запроваджуються штрафи за невключення фар ближнього світла на заміських дорогах, а також за рух понад 50 км/год на деяких міських дор...

"Як обухом по голові": У Києві оштрафували пенсіонерів-волонтерів, які допомагають ЗСУ

середа, 27 вересень 2023, 6:42

У Києві стався конфлікт між волонтерами, які плетуть маскувальні сітки, та патрульною поліцією. Люди, які допомагають армії, помітили, що в приміщені, де вони плетуть сітки, - зникають речі. Вони викликали на місце поліцію, але правоохоронці факту крад...