Комісія очікує уважне прочитання, конструктивні пропозиції та доброзичливу критику, передають Патріоти України.
Однак те, що представили в документі викликало обурення серед українців. Пропозиції та зауваження будуть приймати від усіх бажаючих до 15 вересня. Вже зараз в соцмережах піднялася негативна реакція.
У проекті передбачається можливість вживання і та и на початку слова перед приголосними н та р (індик - индик, ірод - ирод), на початку дієслова икати та іменника икавка, на початку іншомовних слів типу ийбен, ич-оба.
Проект затвердить букву ґ для передачі іншомовного звуку [g] у прізвищах типу Ґете, Ґуллівер, Васко да Ґама, але можливо також звичне написання з г. Аналогічний компроміс пропонується для літери ф у словах грецького походження - можна буде писати, як кафедра, так і катедра, як міфологія, так і мітологія.
Звук [j] в звукосполученнях [je], [ji], [ju], [ja] завжди буде передаватися буквами є, ї, ю, я: Хаям замість Хайям, Савоя замість Савойя, фоє замість фойє. Пропонується писати слово пів з іменниками окремо, якщо мається на увазі половина (пів години, пів Києва). Якщо пів із іменником складає єдине поняття, вони пишуться разом (півзахист).
У соцмережах українці пишуть, що тепер всі правила доведеться "зубрити заново". Багатьох дивують такі зміни.
Зауваження та пропозиції до проекту нової редакції Українського правопису можна надсилати до 15 вересня 2018 року на електронну адресу секретаря Української національної комісії з питань правопису larisa_shevchenko@ukr.net.
В боях з російськими загарбниками на 49-му році життя загинув український актор, телеведучий і військовослужбовець Максим Неліпа. Скорботну новину поширили у Мережі блогерка Олена Філонова, український актор Дмитро Оскін, заступник генерального директо...
Критики гіпсової форми звинувачують автора та тих, хто схвалив її відкриття в несмаку замішаному на вульгарному еротизмі. - За виразністю та майстерністю ця "баба з цицьками" явно не дотягує до французької Маріани, якою імовірно надихався скульптор. Д...