Західна Європа і Сполучені Штати Америки відзначають День пам'яті і примирення саме в день підписання Акту про беззастережну капітуляцію нацистської Німеччини - 8 травня.

Позафракційний народний депутат Андрій Денисенко пропонує перенести святковий неробочий день з 9 травня «Дня перемоги над нацизмом» на 8 травня - «День перемоги над нацизмом у Європі та День пам'яті і примирення». Про це йдеться в проекті закону №8342, зареєстрованому в парламенті 10 травня, передають Патріоти України.
«Пропонується святковий неробочий день з 9 травня «Дня перемоги над нацизмом» перенести на 8 травня - "День перемоги над нацизмом у Європі та День пам'яті і примирення", - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.
Автор зазначає, що дата 9 травня має «не історичний, а геополітичний та ідеологічний контекст, представляє Радянський Союз і особисто Йосипа Сталіна як беззаперечного і безперечного борця з нацизмом, незважаючи на факти співпраці СРСР і Німеччини до і на початку Другої світової війни».
Крім того, Денисенко посилається на резолюцію Генеральної Асамблеї ООН № A / RES / 59/26 від 2004 року, якою встановлено два дні для святкування Дня перемоги над нацизмом і Дня пам'яті і примирення - 8 або 9 травня.
«У той же час, Західна Європа і Сполучені Штати Америки відзначають День пам'яті і примирення саме в день підписання Акту про беззастережну капітуляцію нацистської Німеччини - 8 травня», - зазначає він.
На думку автора законопроекту, сьогодні 9 травня має яскраве сучасне ідеологічне забарвлення, яке стійко асоціюється з твердженням Росії як «наддержави, яка перемогла фашизм». Зокрема, про це свідчить поширення серед сепаратистських угруповань Донбасу і Криму георгіївської стрічки як символу «російської весни», тобто ідеологічного схвалення окупації Росією цих територій.
Педагоги, що працюють у приватних школах, мають право на відстрочку від мобілізації, як і їхні колеги з державних шкіл. Адже форма фінансування навчального закладу, згідно з чинним законодавством, не впливає на можливість отримання відстрочки викладача...
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...