УПЦ-МП під ударом: Києво-Печерську та Почаївську Лаври нардепи збираються повернути державі (фотоматеріали)

Ініціатори зміни статусу українських святинь вважають, що УПЦ-МП провадить політику РПЦ та Кремля. З цим звісно не погодяться численні парафіяни єдиної наразі канонічної православної церкви України. Адже і в УПЦ далеко не всі зрадники.

Гордість України, що входить в реєстр пам’яток ЮНЕСКО, Києво-Печерська Лавра. Фото: lavra.uaНародні депутати підготували проект змін до Закону та постанову "Про комплекси Києво-Печерської та Свято-Успенської Почаївської Лавр", які можуть покласти крапку в релігійних чварах довкола архітектурних пам'яток, пишуть Патріоти України з посиланням на Інформатор.

Новатори пропонують корективи до Закону "Про охорону культурної спадщини" та Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" щодо охорони пам᾿яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації".

У проекті Постанови Верховної Ради "Про комплекси Києво-Печерської та Свято-Успенської Почаївської Лавр" цим об'єктам повертають статус історико-культурних заповідників та вносять до реєстру пам'яток ЮНЕСКО.

Над цими законопроектами працювали Володимир Парасюк, позафракційні народні депутати та представники фактично усіх парламентських фракцій та депутатських груп, окрім "Опозиційного блоку".

Нижче наведені Постанова ВР "Про комплекси Києво-Печерської та Свято- Успенської Почаївської Лавр", Закон України "Про внесення змін та доповнень до Закону України "Про охорону культурної спадщини" та Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" щодо охорони пам᾿яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації", та пояснювальна записка до проекту вищевказаного закону.

У порівняльній таблиці вказані модифікації, яких зазнає чинна редакція Закону.

Як відомо, конфлікт довкола належності Києво-Печерської Лаври до Московського чи Київського патріархату триває десятки років. У 2016 році розпочато збір підписів про переведення святині під юрисдикцію українського патріархату.

Однак не все так просто, як намагаються подати політики, котрі часто далекі взагалі від церковних питань. Справа в тому, що УПЦ не лише найчисленніша християнська громада України, але й єдина канонічна православна конфесія на терені держави. То є визнана Православним світом як законна і яка перебуває під Божою благодаттю. Цей чинник є ключовим для вірян-патріотів, котрі не полишають її. Багато парафіян та священнослужителів УПЦ віддано служать своїй країні в ці важкі часи, і огульно всіх скопом записувати у зрадників страшна політична спекуляція, котра може дорого коштувати. Нам тільки усобиці наразі не вистачало.

Розв’язати цей «гордіїв вузол» можна лише в церковній сфері. А саме добитися повноцінної автокефалії Української церкви - незалежності від Московського патріархату на Всеправославному соборі, котрий незабаром розпочнеться на Кіпрі. Для вирішення цього питання, згідно канонам, досить рішення Вселенського (Константинопольського) патріарха, якщо його підтримає хоч один з десятків його колег-очільників національних православних церков. Підтримка патріархів Грузії і ряду інших країн вже давно існує.

У Москві палає і валиться завод, під руїнами можуть бути люди (відео)

п’ятниця, 3 травень 2024, 1:45

У Москві масштабна пожежа охопила завод із виробництва штучного каменю. . Горять три поверхи. Площа займання становить 2500 м², повністю обвалився дах будівлі, повідомляють росЗМІ. Надзвичайній ситуації надано другий ранг складності. . Для гасіння по...

"Бабуся" не дуже відрізнялася від сучасних: Обличчя неандертальки, яка жила 75 000 років тому (фото)

четвер, 2 травень 2024, 23:12

Британські археологи представили плід своєї довгої роботи – реконструйоване обличчя неандертальської жінки, яка померла 75000 років тому. Про це повідомляє видання "ScienceAlert", передають Патріоти України. Череп знайшли у 2018 році в печері Шанідар і...