В Африці знайшли останки невідомої істоти віком 480 млн років (фото)

Новий вид стародавнього молюска, який близький до загального предка всіх сучасних м'якотілих, вчені назвали Calvapilosa kroegeri.

Вчені виявили останки невідомої тварини. Фото: Nature.

У Марокко були виявлені останки стародавньої істоти віком приблизно 480 млн років. У них вчені упізнали неповний зразок скам'янілої тварини, яку вони знайшли 10 років тому. За словами фахівців, це новий вид стародавнього молюска, який близький до загального предка всіх сучасних м'якотілих. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Британські біологи з Брістольського університету назвали новий вид Calvapilosa kroegeri і реконструювали його зовнішність. Як з'ясувалося, на тілі молюска були волоски-шипи, а голова мала роговий захист, який нагадував ніготь. На думку фахівців, це хітинове утворення було прообразом радули (терки) сучасних молюсків. Вона служить тварині для зіскрібання та подрібнення їжі. У радулі поперечними рядами, у Calvapilosa kroegeri їх понад 125, розташовані хитинові зуби.

Розміри знайдених скам'янілостей складають в середньому менше двох сантиметрів. Судячи за фрагментами, ці тварини могли досягати 12 сантиметрів у довжину. За словами дослідників, найдавніший вид молюсків мешкав на великій глибині.

Вчені вважають, що Calvapilosa kroegeri дуже близький до загального предка (який жив 530 млн років тому) всіх сучасних молюсків: равликів, устриць, кальмарів, восьминогів та інших.

А ви це знали? Чому у СРСР корпус телевізорів робили із дерева

неділя, 23 лютий 2025, 9:50

У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...

Літній час 2025: Українцям пояснили, чи буде традиційне переведення годинників навесні

неділя, 23 лютий 2025, 9:45

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимови...