У Марокко були виявлені останки стародавньої істоти віком приблизно 480 млн років. У них вчені упізнали неповний зразок скам'янілої тварини, яку вони знайшли 10 років тому. За словами фахівців, це новий вид стародавнього молюска, який близький до загального предка всіх сучасних м'якотілих. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Британські біологи з Брістольського університету назвали новий вид Calvapilosa kroegeri і реконструювали його зовнішність. Як з'ясувалося, на тілі молюска були волоски-шипи, а голова мала роговий захист, який нагадував ніготь. На думку фахівців, це хітинове утворення було прообразом радули (терки) сучасних молюсків. Вона служить тварині для зіскрібання та подрібнення їжі. У радулі поперечними рядами, у Calvapilosa kroegeri їх понад 125, розташовані хитинові зуби.
Розміри знайдених скам'янілостей складають в середньому менше двох сантиметрів. Судячи за фрагментами, ці тварини могли досягати 12 сантиметрів у довжину. За словами дослідників, найдавніший вид молюсків мешкав на великій глибині.
Вчені вважають, що Calvapilosa kroegeri дуже близький до загального предка (який жив 530 млн років тому) всіх сучасних молюсків: равликів, устриць, кальмарів, восьминогів та інших.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він у реальному часі відповідає людям на їхні запитання. Про це повідомили у The Guardian, передають Патріоти України. Інсталяц...
Починаючи з 4 жовтня 2024 року, поліція Хмельницької області розслідує ймовірне декларування недостовірної інформації з боку чоловіка голови МСЕК Хмельниччини Володимира Крупи, передають Патріоти України. Поки Володимиру Крупі правоохоронці не оголошув...