В Окружний адмінсуд Києва зранку з обшуками нагрянули детективи НАБУ (фото, відео)

У Бюро наголосили, що слідчі дії їх співробітників жодним чином не пов'язані з адміністративними провадженнями суду щодо діяльності НАБУ.

НАБУ прийшло з обшуками в Окружний адмінсуд. Фото:Facebook

Вранці 26 травня детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) прийшли з обшуком до Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК). Як повідомив в Facebook суддя-спікер ОАСК Богдан Санін, в суді з 7 ранку відбуваються обшуки, "які проводять люди зі схожими нашивками, як у НАБУ", інформують Патріоти України.

За словами Саніна, суддя Євген Аблов пов'язує такі дії з тим, що в ОАСК розглядається дві справи проти НАБУ:

1. В якій громадська організація оскаржить створення Громадської ради при НАБУ (там, де обрали Романа Маселка та інших). Надалі, Громадська рада брала безпосередню участь в наборі працівників НАБУ.

2. В якій Громадська рада оскаржить призначення заступника голови НАБУ Гізо Углави бо у нього є два громадянства (одне - громадянство Росії).

"Суддя Аблов вчора був на допиті в НАБУ (як свідок) і підтвердив в протоколі допиту факт втручання НАБУ в судовий процес з розгляду справ, де стороною є НАБУ", - пише суддя-спікер ОАСК.

Крім того, як заявив Санін, "нікому жодних офіційних документів люди з нашивками НАБУ не показували".

За його словами, суд, який дав санкцію на обшук, імовірно - районний суд міста Львова.

У прес-службі НАБУ коментуючи свої дії, заявили, що детективи на підставі постанови судді також проводять обшуки за місцем проживання глави Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) Павла Вовка і в приміщеннях цього суду.

"Обшуки проводяться в рамках розслідування кримінального провадження, зареєстровано 9 грудня 2016 на підставі аналізу електронної декларації за фактом можливого незаконного збагачення голови ОАСК (ч. 2 ст. 368-2 Кримінального кодексу України). Будь-які заяви про можливий зв'язок між слідчими діями НАБУ і адміністративними провадженнями ОАСК щодо діяльності бюро, зокрема, зі справою про оскарження призначення першого заступника директора Національного бюро Гізо Углави, відверто спекулятивні і не мають підтверждення", - підкреслили у відомстві.

У прес-службі відзначили, що починаючи з грудня 2015 року в роботі ОАСК було 28 справ, відповідачем в яких виступало НАБУ.

Тим часом, член Громадської ради при НАБУ юрист Роман Маселко висунув свою версію інциденту.

"В Окружному адмінсуді Києва НАБУ проводить обшуки. Як ви думаєте, в чому їх причина? Може в тому, що голова суду Павло Вовк живе явно не на зарплату? Або, може, тому, що Аблов то забуває, то згадує, що одружений, і отримує квартири вартістю 9,1 млн грн? Ні, виною в усьому Маселко і справи, які суд розглядає ", - іронізує Маселко.

Пізніше Наталія Мамченко повідомила, що детективи НАБУ повантажили в автомобіль речі, вилучені в кабінеті голови Окружного адмінсуду суду Києва Павла Вовка. Зокрема, вилучено системний блок комп'ютера.

Хіти тижня. В Індії дівчинку з хоботом замість носа визнали втіленням на землі бога благополуччя і мудрості Ганеші (фото, відео)

вівторок, 28 вересень 2021, 3:00

Шестирічна дівчинка Лакшмі народилася з деформацією. Замість носа у неї на обличчі знаходиться довгастий хобот. Фото. Дівчинку з Індії, яка народилася з хоботом замість носа, визнали втіленням божества на землі. Про це повідомляє британське видання Dai...

Хіти тижня. Дніпрян шокує новий "цар-балкон", який нагадує труну й може поховати не лише дивакуватих хазяїв (фотофакти)

вівторок, 28 вересень 2021, 1:00

У Дніпрі на правому березі з'явився "цар-балкон", який візуально нагадує труну. Важливо, що він може бути небезпечним для місцевих жителів, повідомляють Патріоти України з посиланням на Суспільне. Так, балкон знаходиться в Шевченківському районі міста ...