З 1 січня 2016 року в Україні набрав сили новий порядок реєстрації нерухомості. повідомляють Патріоти України з посиланням на Обозреватель. Як тепер зареєструвати своє право на нерухомість?
Є два головних нововведення. По-перше, свідоцтво про право власності як документ скасовується: замість цього право власності на нерухомість можна буде перевірити через інтернет. По-друге, реєстрація нерухомості може відбуватися у нотаріусів без обмежень.
Факт володіння нерухомістю підтверджуватиметься рішенням реєстратора про реєстрацію права на нерухомість в електронному вигляді. Право власності вважається зареєстрованим, коли рішення опубліковано на сайті Міністерства юстиції України. За бажання, власник може отримати роздруківку цього рішення, але ні підпису, ні печатки на ній не буде.
Ще одна новація – можливість провести через нотаріуса не тільки реєстрацію нерухомості, а й інші реєстраційні операції. Так, документи можна подати через Центри надання адмінпослуг. Серед нововведень – можливість оскаржити роботу реєстраторів і в суді, і в Мінюсті (або його територіальних органах).
З 1 січня 2017 року будь-яка угода купівлі-продажу, спадковості, дарування чи довгострокової оренди (від року) житла в Україні може бути оформлена винятково за наявності сертифіката енергоефективності.
Згідно з чинним законодавством, українські пенсіонери, яким виповнилося 70, 75 та 80 років, отримують так звані «вікові доплати» до пенсії (300, 456 та 570 гривень відповідно) щомісячно, передають Патріоти України. Втім, в деяких містах, як, до приклад...
Ярослав Романюк, який очолював Верховний суд до 2017-го, в 2023-му у своїй декларації показав пенсію в розмірі 2 млн 937 тис. грн за рік. Тобто щомісячно він отримував від ПФУ 244,7 тис. грн. Однак Романюк вважав, що такий розмір пенсії порушує його пр...