В Україні вперше народилася дитина "від трьох батьків" (фото)

Наявність ДНК від трьох осіб підтвердили в лабораторіях України та Німеччини під час обстеження дитини у період вагітності матері.

В Україні уперше народилася дитина після процедури пронуклеарного переносу. Фото ivf.com.ua

Спеціалісти кажуть, що за допомогою пронуклеарного переносу ядер 34-річна жінка, що страждала безпліддям протягом 15 років, 5 січня 2017 року народила дівчинку. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на "УП.Життя".

Новину озвучили під час прес-конференції українських репродуктологів, що відбулася 17 січня у Києві. Суть методу полягає в тому, що ядра пацієнтки та її чоловіка перенесли у донорську яйцеклітину, яка у свою чергу, була позбавлена ядра. В результаті цієї маніпуляції лікарі отримали "реконструйовану" яйцеклітину, кількість генів від "третього", яку отримала дитина, мала – всього 37 порівняно з 25-ма тисячами, отриманими від батьків.

Наявність ДНК від трьох осіб підтвердили в лабораторіях України та Німеччини під час обстеження дитини у період вагітності матері. Жінка народила у клінці "Надія", процедура відбулася під керівництвом директора закладу, кандидата медичних наук Валерія Зукіна. Зараз у клініці перебуває ще одна жінка, якій вдалося завагітніти таким самим шляхом. Вона на 6 тижнів "відстає" від своєї попередниці.

Влітку стало відомо, що в Україні цього може народитися дитина трьох батьків. Набір чужих генів потрапить у організм дитини разом з донорськими мітохондріями – мікроскопічними структурами, які є в кожній клітині і які виробляють для неї енергію. Їх ще називають енергетичними станціями клітини.

Наявність ДНК від трьох осіб підтвердили в лабораторіях України та Німеччини. Фото ivf.com.ua

Для цього в лабораторії спочатку запліднюють сперматозоїдами батька дві яйцеклітини: матері й донора. Потім із заплідненої материнської яйцеклітини дістають ядро, в якому й міститься основна генетична інформація від обох батьків. Це ядро вживлюють у яйцеклітину донора, заміняючи ним оригінальне.

Раніше також повідомлялося, що у більшості західних країн така технологія заборонена через її недостатню вивченість. Єдина країна, яка дозволила дослідження на законодавчому рівні, – Велика Британія.

"Жоден закон не передбачає автоматичне звільнення від мобілізації": У Дрогобичі через затримання водія ТЦК зупинився рух автобусів

субота, 5 квітень 2025, 20:10

Маршрутки Дрогобича не виїхали на встановлені маршрути по місту після затримання одного з водіїв. Співробітники ТЦК пояснили, що затримання відповідало вимогам законодавства України. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Львівський облас...

"Будем рады найти добрую и порядочную женщину": Журналістку обурило оголошення російською мовою з Києва про пошук няні

субота, 5 квітень 2025, 19:31

Українська журналістка Анастасія Федченко розповіла, як після атаки РФ по Кривому Рогу, яка забрала життя дев'ятьох дітей, натрапила на російськомовне оголошення про пошук няні для дитини в Києві з необов'язковим знанням української мови. Про це вона н...