В Україні знешкодили бот-мережу, що завдала шкоди 6 тисячам комп'ютерів в ста країнах світу

Злочинець збагачувався за рахунок продажу ігрових електронних аксесуарів на зразок ключів від скринь гри DOTA 2, отриманих після злому комп'ютерів.

Київський хакер "заразив" 6 тис комп'ютерів в 100 країнах світу. Фото: crimeamedia.ru.

Департамент кіберполіції та приватної CERT компанії CyS Centrum, які відстежують кіберзагрози в Україні, знешкодили в Києві велику бот-мережу. Вона була створена з використанням шкідливої програми Pony v2.0. Про це йдеться в повідомленнях відомства і компанії, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Згідно з повідомленням CyS Centrum, разом з бот-мережею був також ідентифікований і затриманий її оператор, громадянин України і житель міста Києва. На поточний момент йому вручено повідомлення про підозру у вчиненні злочину за ч.1 ст. 361 КК України. Зараз справу направлено до суду з обвинувальним актом, на підставі якого судом буде визначатися міра покарання (до 3 років позбавлення волі).

Як повідомляє кіберполіція, хакер шляхом розміщення посилань в тематичних групах геймерского спільноти Steam здійснював поширення Pony v2.0, яка після потрапляння на комп'ютери жертв здійснювала збір та відправку правопорушнику всіх даних про імена і паролі на веб-сайтах.

Як виявилося, злочинець збагачувався за рахунок продажу ігрових електронних аксесуарів на зразок ключів від скринь гри DOTA 2, отриманих в результаті несанкціонованого доступу до комп'ютерів жертв. Загальна кількість викрадених облікових записів Steam склала більше 15 000.

За більш ніж півтора року з використанням вищезгаданої програми киянин заразив більше 6 000 комп'ютерів з більш ніж 100 країн світу. У топ-7 країн за кількістю заражень потрапили: США, Росія, Польща, Таїланд, Німеччина, Великобританія і Україна.

Шкідлива програма позиціонується розробниками як Система збору паролів. Її функціонал передбачає технічну можливість вилучення паролів з більш 132 програм (Інтернет-браузери, поштові клієнти, файлові менеджери, гаманці Bitocoin) і їх відправку на сервер управління бот-мережею.

Хакеру вдалося вкрасти більше 110 000 HTTP (S) -паролей, 400 FTP-паролів, більше 500 e-mail паролів, більше 60 паролів від Bitcoin- гаманців.

Серед скомпрометованих даних також присутні логіни і паролі від веб-ресурсів банків і державних установ України.

"Допомагають ЗСУ!": Військовий подякував росіянам, що купують популярну відеоігру

п’ятниця, 22 листопад 2024, 16:03

Військовий, командир відділення 24-ї ОШБр "Айдар" ЗСУ Станіслав Бунятов окремо подякував тим росіянам, котрі вирішують придбати гру "S.T.A.L.K.E.R. 2" та, таким чином, доклались до допомоги Збройним силам України. Про це він написав на своєму Telegram-...

Накласти арешт поки неможливо: У ексголови Хмельницької МСЕК Крупи знайшли ще майже $600 тисяч

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:32

У колишньої очільниці Хмельницької обласної медико-соціальної експертної комісії Тетяни Крупи виявили, окрім вилучених 5 мільйонів доларів, ще 592 тисячі доларів на рахунку у польському банку. Про це заявив прокурор Спеціалізованої антикорупційної прок...