У північно-західній частині Індійського океану, на шельфі в Бенгальській затоці, вчені виявили так звану мертву зону з анаеробними умовами. Дослідження було опубліковане в журналі Nature Geoscience, коротко про нього повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Океанічні мертві зони - це великі ділянки акваторії, де у воді майже повністю відсутній кисень, а мікробіологічні процеси в них видаляють зі Світового океану значну частину розчиненого азоту. Мертва зона в Бенгальській затоці займала вчених також і з тієї причини, що тут не зафіксовано активного поглинання азоту, як на інших подібних ділянках.
Спочатку дослідники вважали, що кисень в цій зоні відсутній повністю, проте пізніше з'ясувалося, що його рівень у воді тут настільки низький, що апаратура групи просто не реєструвала його наявність. За словами вчених, у цій мертвій зоні кисню в 10 тисяч разів менше, ніж в приповерхневих шарах океану.
Через наявність певної кількості кисню процес засвоєння мікробами розчиненого азоту йде тут вкрай повільно, стверджують морські біологи.
Бенгальська затока на карті регіону:
Площа нової мертвої зони - понад 60 тисяч квадратних кілометрів, а глибина її залягання - на рівнях від 100 до 400 метрів від поверхні.
Раніше подібні зони були виявлені біля західного узбережжя Америки, поблизу Намібії, а також в Аравійському морі.
Інститут океану Шмідта, поділився результатами своєї глибоководної експедиції, що тривала поблизу Південних Сандвічевих островів, , передають Патріоти України з посиланням на видання Livescience. Серед найбільш вражаючих знахідок опинилась риба глибоко...
Український парламент не планує переглядати питання щодо зменшення мобілізаційного віку. Першочерговими завданнями залишаються перемога України та збереження її суверенітету. Про це заявив спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук в ефірі Громадського рад...