У північно-західній частині Індійського океану, на шельфі в Бенгальській затоці, вчені виявили так звану мертву зону з анаеробними умовами. Дослідження було опубліковане в журналі Nature Geoscience, коротко про нього повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Океанічні мертві зони - це великі ділянки акваторії, де у воді майже повністю відсутній кисень, а мікробіологічні процеси в них видаляють зі Світового океану значну частину розчиненого азоту. Мертва зона в Бенгальській затоці займала вчених також і з тієї причини, що тут не зафіксовано активного поглинання азоту, як на інших подібних ділянках.
Спочатку дослідники вважали, що кисень в цій зоні відсутній повністю, проте пізніше з'ясувалося, що його рівень у воді тут настільки низький, що апаратура групи просто не реєструвала його наявність. За словами вчених, у цій мертвій зоні кисню в 10 тисяч разів менше, ніж в приповерхневих шарах океану.
Через наявність певної кількості кисню процес засвоєння мікробами розчиненого азоту йде тут вкрай повільно, стверджують морські біологи.
Бенгальська затока на карті регіону:
Площа нової мертвої зони - понад 60 тисяч квадратних кілометрів, а глибина її залягання - на рівнях від 100 до 400 метрів від поверхні.
Раніше подібні зони були виявлені біля західного узбережжя Америки, поблизу Намібії, а також в Аравійському морі.
У Черкасах тренерка дитячого танцювального гуртка, який діяв на базі школи № 20, зібрала кошти на поїздку дітей до Грузії, однак, за словами батьків, програла їх у казино. Про інцидент повідомили батьки вихованців гуртка до місцевого видання 18000. Под...
В водоймах України майже немає гігантських сомів, вага яких перевищувала б 100 кілограмів, бо їх виловлюють у дрібнішій вазі. Про це розповіла іхтіолог Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України Юлія Куцоконь, передають Патріоти України. Вона...