"Грінпіс Росії" і державна система виявлення пожеж зафіксували в Амурській області, Забайкальському краї і Бурятії катастрофічні пожежі, які неможливо загасити, оскільки на їх ліквідацію в країні просто недостатньо сил, повідомляють Патріоти України з посиланням на сайт "Грінпісу Росії".
В організації зазначили, що за даними галузевої системи дистанційного моніторингу пожеж, площа тільки однієї великої пожежі в Амурській області становить 284 тис. гектарів. А в зведенні авіалісоохорони згадані тільки трохи менше 21 тис. гектарів пожеж в Амурській області і 65 тис. - по всій країні.
"Площа всього однієї пожежі в Амурській області в 13 разів більше, ніж в офіційній звітності з цього регіону, і в чотири рази більше, ніж в сумі чиновники відзвітували по всій країні", - підкреслили в "Грінпісі".
Глава лісового відділу "Грінпісу Росії" Олексій Ярошенко підкреслив, що при збереженні нинішніх тенденцій 2016 рік може виявитися найгіршим з рівня лісових пожеж з початку XXI століття.
Точно підрахувати площу інших пожеж екологи поки не змогли, оскільки дим заважає супутнику фіксувати точки з високою температурою, а фахівцям - розглянути вигорілий чорний ліс. Однак за попередньою оцінкою вона наближається до 5 млн. гектарів. Приблизно третина цієї площі припадає на Амурську область, решта в основному ділиться приблизно порівну між Бурятією і Забайкаллям.
Ярошенко додав, що Росія горить з року в рік, але у лісників немає коштів і сил гасити пожежі, а у чиновників - ці пожежі визнавати. "Передані органам державної влади лісові повноваження фінансуються з федерального бюджету в кращому випадку на 10-20 відсотків", - пояснив еколог.
У 2015 році лісові пожежі вирували в Хакасії. Вони почалися в кінці березня, але 12 квітня їх площа різко збільшилася. За медичною допомогою тоді звернулися близько 500 осіб. Від вогню постраждали близько 1,3 тис. будівель в 20 населених пунктах Хакасії, більшість з яких житлові будинки.
У республіці Бурятія в РФ в 2015 році через лісові пожежі був введений режим надзвичайної ситуації. Тоді пожежі поширилися на площі 242 гектарів. Причиною загорянь стали несанкціоновані сільгосппідпали.
В гасінні пожеж задіяно понад 600 співробітників лісової охорони, 96 пожежних машин, 19 тракторів і 4 бульдозера. У Згурівський, Еравнінський, Закаменський, Кіжінгінський, Баргузінський райони республіки спрямовані парашутисти-пожежні.
14 квітня через лісові пожежі оголошено надзвичайну ситуацію в Забайкальському краї Російської Федерації. Жертвами лісових пожеж стали три людини, ще 20 людей постраждали.
Починаючи з 4 жовтня 2024 року, поліція Хмельницької області розслідує ймовірне декларування недостовірної інформації з боку чоловіка голови МСЕК Хмельниччини Володимира Крупи, передають Патріоти України. Поки Володимиру Крупі правоохоронці не оголошув...
У Великій Британії у п’ятницю, 22 листопада, чоловік зізнався, що здійснив підпал лондонської комерційної нерухомості, пов’язаної з Україною. Також він визнав, що отримав гроші від іноземної розвідки у справі, яку пов’язують з РФ. Про це повідомляє аге...