"Відголоски рабства в житті українців, або Як нас змушують виживати", - Коба

"Українці використовують близько 40 відсотків заробітку на продукти харчування. Додайте до цього витрати на комунальні послуги - і ви отримаєте чудову картину, яку можна буде використати у постах про зраду, передвиборчих гаслах і таке інше. Але ми з вами перемістимо це в іншу площину", - пише у своєму блозі Олекса Коба, повідомляють Патріоти України, і продовжує:

"У Румунії ця частка складає 26,4%, у Чехії — 14,7%, у Франції — 12,1%, у Данії — 10%, у Великобританії — 7,2%. У США у 2016 році цей показник складав 6,2%, Канаді — 9,3%, Австралії — 9,4%, Японії — 15,7%. В Україні, на липень 2018 - більше 40%, (за даними Держстату).

Ця частка також говорить нам про відсутність впевненості у "завтра", якщо ми звільнимось з роботи, яка нам не подобається, а отже говорить про залежність. Звісно ми не можемо порівнювати цього з рабством чи кріпацтвом. Але саме в контексті економічної свободи та можливостей – ця картина частково тотожна.

Бо у цій площині, українець може обрати місце роботи, але у більшості випадків – варіація зароблених коштів, закриваючи базові потреби, не буде створювати великої різниці, одночасно створюючи безальтернативність та безпосередню залежність від тої чи іншої роботи. Оскільки коштів вистачить рівно на стільки, скільки потрібно щоб вижити, а не жити.

В давні часи раб отримував місце для сну та шмат їжі. Сьогодні у середньому кофіцієнті варіантів – ми отримуємо вибір між місцем для сну та тим, яким буде цей шмат їжі. Але за ці рамки у площині вибірки, ми по суті не виходимо.

Все це одночасно створює ряд схожих висновків, які одночасно реалізовуються у сучасності: вивчати трендові технології, підлещуватись до шефа, пробиватись "через ліжко", ставати корупціонером, переїжджати у країну де частка, з якої ми починали – менша. Або робити речі, що змінять цю частку тут. І тут ми вкотре підходимо до питання критичного мислення та запиту на зміни.

Бо без критичного погляду на людей, які представляють наші інтереси у політиці, а також запиту на якісні зміни, як би ми не старались, нічого не вийде. Середовище навколо нас має не просто усвідомити конкретно цю та інші проблеми, а і промаркувати її як зраду. Українці мають сформувати суспільний запит та отримати критичний погляд, на те, як це реалізувати. Запит формує критичний погляд. Критичний погляд формує частку, з якої ми починали".

Джерело: 24 канал

Щось пішло не так: В кабінеті поліцейських на Полтавщині помітили незвичайне фото Зеленського

неділя, 15 вересень 2019, 14:26

Силовики вирішили, що їхній президент - це таки Голобородько? Під Полтавою (Лубни) в одному з відділень поліції помітили дивне фото президента України Володимира Зеленського. Його на своїй сторінці в Facebook опублікувала Оксана Піддубна, передають Пат...

"Эта фотография единственная": Сенцов поділився унікальною світлиною із російської тюрми

неділя, 15 вересень 2019, 13:56

Більшість в'язнів в РФ не мали можливості користуватися мобільними телефонами та мережею інтернет. Режисер Олег Сенцов, який тиждень тому повернувся в Україну з російської в'язниці, опублікував на своїй сторінці в Facebook фотографію, зроблену в тюрмі ...