Відсунути ЗСУ для створення зони безпеки: У розвідці пояснили, які цілі переслідує РФ, загострюючи ситуацію на Донбасі

Окрім того у Москві намагаються випробувати нову адміністрацію США і країни Заходу в цілому.

Авдіївка. Ілюстрація:Новое ВремяУ Києві вважають причиною загострення ситуації на Донбасі спроби бойовиків повернути собі стратегічний опорний пункт "Алмаз-2", а також бажання РФ випробувати нову адміністрацію США і країни Заходу в цілому. Про це розповіло агентству Інтерфакс джерело в українських розвідструктурах, зазначають Патріоти України.

"Завдання РФ - відсунути наші Збройні сили для створення так званої зони безпеки", - розповіло джерело.

За його словами, ключовим для бойовиків є опорний пункт, контроль над яким вони втратили і який зараз контролюють українські військовослужбовці. Саме ця позиція, додав співрозмовник агентства, важлива для контролю над трасою Донецьк-Горлівка і Донецьк -Луганськ, що відкрило б бойовикам нові перспективи існування захоплених територій.

"Також мова йде про інтереси, пов'язані з (Авдіївським - ред) коксохімом і Донецькою фільтрувальною станцією", - пояснив він.

"Для президента РФ - це випробування нової адміністрації Трампа, такий собі зовнішньополітичний тест для світової спільноти", - додав співрозмовник агентства.

Він зазначив, що українська сторона бачить всі ознаки того, що ескалація конфлікту буде продовжуватися, оскільки Росія буде використовувати цю зону конфлікту з метою тиску на західні країни. "Ключовими з точки зору можливого загострення, крім Авдіївки, залишаються Маріуполь і Широкине", - додало джерело.

Співрозмовник агентства розповів, що бойовики, як і раніше стягують важке озброєння, артилерію, "Гради", а "керує і контролює ці процеси Генштаб РФ".

Один з тюрми, другий з волі: В Україні затримали шахраїв, які викрали майже 2 млн грн "похоронних"

четвер, 25 червень 2026, 16:46

Поліція Харківщини викрила осіб, причетних до викрадення майже двох мільйонів гривень з рахунку вдови загиблого військовослужбовця. Про це повідомила 24 червня Нацполіція, передають Патріоти України. У січні 2025 року зловмисники отримали несанкціонова...

Нині це може здивувати: Чому в СРСР соромилися джинсів і яскравого одягу

четвер, 25 червень 2026, 16:37

У СРСР мода була не просто питанням стилю, а частиною ідеологічного контролю. Одяг мав демонструвати скромність, стриманість і відповідність колективним нормам, тому будь-які прояви індивідуальності часто сприймалися як небажані або навіть «неправильні...