"Внучка нациста": У мережі викрили фейк росЗМІ про главу МЗС Канади українського походження

За твердженнями російських журналістів, дід Христі Фріланд, Михайло Хом'як, сприяв тому, що відбувалося в концтаборі "Аушвіц", а сама міністр нібито намагалася приховати цей факт.

Христя Фріланд. Фото: Comments.UA.

Російський "Перший канал" присвятив окремий сюжет міністру закордонних справ Канади українського походження Христі Фріланд, стверджуючи, що вона намагалася приховати співпрацю її діда з нацистами. Це виявилося неправдою. Спростування даної інформації публікує "The Insider", передають Патріоти України.

За твердженнями російських журналістів, дід Фріланд, Михайло Хом'як, сприяв тому, що відбувалося в концтаборі "Аушвіц", а сама міністр нібито намагалася приховати цей факт.

Як повідомляється, до концтабору дід Фріланд Михайло Хом'як ніякого відношення не мав. Він був редактором краківської україномовної газети, лояльної до окупаційного режиму, що публікувала панегірики Гітлеру і антисемітські пасквілі. Однак, Фріланд ніколи цього не приховувала. Більш того, вона була співредактором статті історика Джона Пола Хімки, племінника Хом'яка, який опублікував дослідження про нього і його газету.

Крім того, в статті канадської газети Globe and Mail йдеться, що, за словами дочки Хом'яка, він в Кракові вів подвійну гру: разом з усією редакцією газети допомагав антинацистському підпіллю. Зокрема, в друкарні газети друкували фальшиві документи для підпільників. Втім, Химка обмовляється, що ці дані "фрагментарні і однобічні".

У будь-якому випадку, фактом залишається те, що Фріланд не приховувала відомості про свого діда, а напад російської пропаганди на неї можна пояснити проукраїнською позицією міністра, зазначає видання.

В Україні хочуть зробити паління "максимально некомфортним" для курців

субота, 3 червень 2023, 22:54

Українцям, які пристрастилися до тютюну, повинно стати неприємно виймати цигарку із пачки, на якій буде малюнок із візуалізацією наслідків паління. Наказ МОЗ України з відповідними вимогами щодо оформлення цигаркових пачок було зареєстровано цього тижн...

У Болгарії викрили шахрайську схему, пов’язану з українськими біженцями

субота, 3 червень 2023, 21:59

Міністерство внутрішніх справ Болгарії виявило порушення в реалізації програм розміщення українських біженців. Про це заявив глава МВС Болгарії Іван Демерджиєв, передають Патріоти України із посиланням на «Радіо Європа». Болгарія від початку повномасшт...