Ворог не пройде: Проект "Стіна" на кордоні з Росією готовий вже на 90%

Крім інженерного облаштування, передбачено і технічне оснащення ділянки державного кордону в межах Харківської області — зокрема, бойовими модулями типу "Тритон".

Проект "Стіна" майже завершений. Фото: Слово і Діло

Будівництво "Стіни" на харківському ділянці кордону планується продовжити навесні цього року. Сьогодні споруда готова вже на 90%. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на kh.vgorode.ua.

Проект Стіна між Україною і Росією: бути чи не бути?

Спорудження "Стіни", або як ще називають цей проект — "Європейського валу", зараз припинено у зв'язку з погодними умовами та відсутністю фінансування, повідомив голова Державної прикордонної служби України Віктор Назаренко. У разі надходження відповідних асигнувань на рахунки Державної прикордонної служби роботи планується відновити. Орієнтовно — у квітні-травні 2017 року. Поки ж всі раніше побудовані споруди на кордоні з Росією підтримуються в належному стані.

Як уточнив начальник східного регіонального управління Держприкордонслужби України, генерал-майор Сергій Бідило, спочатку план заходів щодо облаштування українсько-російського державного кордону передбачав терміни реалізації проекту з 2015 по 2018 рік. Але пізніше план був відкоригований, і термін закінчення робіт продовжено до 2020 року.

— У 2015 році на облаштування Стіни, на ділянці державного кордону в межах Харківської області було виділено і освоєно 400 млн гривень, у 2016-му — 200 млн грн. Така ж сума передбачена у держбюджеті на 2017 рік. У відповідності з вибраним бюджетом на сьогоднішній день план виконаний майже на 90%. Залишилося десь закінчити рови, десь дотягнути аркадні дороги, поставити огорожу. Плюс кошти спрямовуються вже і на технічне забезпечення — системи відеоспостереження. Також передбачена реконструкція незавершених будівель.

В ідеалі, за словами Сергія Бідило, "Стіна" повинна виглядати наступним чином: спочатку конусний рів (чотириметровий вгорі і звужується донизу до двох метрів, за ним йде вал (два метри у висоту і стільки ж в ширину), потім — контрольно-слідова смуга, аркадна дорога і загородження. Крім цього, передбачається облаштування ділянки спостережними вежами, камерами відеоспостереження, тепловізорами, а також прокладання сенсорного кабелю.

— Тобто, як ми говоримо, інтелектуальний кордон, — зазначає генерал-майор. — Всі технічні засоби об'єднуються в єдину систему, виводяться на відео прикордонної служби і відповідно здійснюється контроль за ділянкою державного кордону.

Крім інженерного облаштування, передбачено і технічне оснащення ділянки державного кордону в межах Харківської області — зокрема, бойовими модулями типу "Тритон".

— Це броньований автомобіль, на якому встановлений тен радіолокаційної вежі, відео- і тепловізійне спостереження. І все це об'єднано з системою ведення вогню, — розповідає Сергій Бідило. — На сьогоднішній день закуплено чотири таких бойових модуля, які будуть використовуватися на віддалених важкодоступних ділянках, не прикритих інженерними спорудами — наприклад, в заболоченій місцевості, оскільки там неможливо поставити огорожу і викопати рів, або на ділянках, де з'являється загроза безпеки.

Деякі експерти скептично ставляться до проекту, стверджуючи, що в разі наступу супротивника "Стіна" все одно не зможе затримати танки та іншу бойову техніку. За словами Сергія Бідило, такі цілі і не стоять.

— Перша і основна мета плану інженерного облаштування державного кордону — це забезпечити стовідсотковий контроль над кордоном і створити умови для оперативного реагування на всі порушення і на перший час навіть стримати можливі дії агресора, — говорить він. — Хоча можу вас запевнити, що конусний рів і вал танкам подолати буде досить проблематично.

В Україні вимагають заплатити податки навіть за старі квадрати: Скільки доведеться віддати за кожен зайвий квадрат

неділя, 19 січень 2025, 8:06

Податки за квартири та будинки українці в 2025-му мають заплатити до липня. Платити доведеться за кожен зайвий квадратний метр площі. Зайвим вважається та площа, яка перевищує норму. Про це йдеться в ст. 266 Податкового кодексу України. Так, ставку пот...

Обмежено придатних штрафуватимуть навіть без повістки: Ось яка відповідальність за непройдену ВЛК

неділя, 19 січень 2025, 7:57

Обмежено придатні до військової служби чоловіки мають пройти повторний медогляд до 5 лютого 2025 року. При цьому не варто чекати на повістку від ТЦК, адже за законом відповідальність за проходження ВЛК покладається саме на військовозобов'язаних на відм...