Вибухонебезпечною стала обстановка у Шаргороді тоді, коли люди дали владі термін 5 днів на виправлення ситуації і виявили готовність перекрити залізничні колії на станції Ярошенка, аби змусити чиновників отямитися. Вже у понеділок районна рада скликала позачергову сесію, на розгляді в якої було тільки одне питання: порятунок лікарні.
Головний лікар Віталій Чорний розповів, що кілька днів тому на сайті департаменту побачили карту госпітальних округів Вінниччини. Людей поставили перед фактом – без обговорень і без аналізу ситуації. Це означає, що десятки тисяч мешканців району фактично не матимуть вільного доступу до якісної медичної допомоги.
"За основу брали швидкість доїзду від пацієнта до лікарні. І відстань не більше 60 кілометрів. Але тут жодні критерії не витримуються! - каже Віталій Чорний. - У нас атестована клініко-діагностична лабораторія, стоматологічна поліклініка і стаціонарне відділення на 210 ліжок. У районній лікарні 92 лікаря і 215 – середнього медперсоналу. 75 відсотків працівників мають кваліфікаційні категорії. У районі живе 57,5 тисячі населення, котре обслуговує центральна районна лікарня. Наприкінці 2016 року ми пережили масштабну перевірку і акредитацію закладу, комісія дала "добро" на затвердження вищої кваліфікаційної категорії. Але як далі складеться доля нашої лікарні – невідомо. Наше трансфузіологічне відділення лікарні отримало безстрокову ліцензію на заготівлю і переробку донорської крові. В області тільки 4 райони мають таку ліцензію. Минулого року народилося в районі 540 дітей. У хірургічному відділенні прооперовано 1392 хворих. Чомусь ніхто не говорить про те, скільки дітей змушені народжуватися дорогою з села до лікарні госпітального округу! Такі випадки непоодинокі. За час епідемії в нашому інфекційному відділенні проліковано більше 3 десятків вагітних жінок. У мене запитання: якщо не буде інфекційного відділення – нам що, цих вагітних до Вінниці чи до Могилева-Подільського направляти? Буде скорочення. Нас заспокоюють, кажуть, що гінекологи перекваліфікуються у сімейних лікарів. Але хіба ж нам не потрібні досвідчені гінекологи? Знищення такої лікарні – це злочин перед мешканцями району".
Ольга Задорожна, представник департаменту охорони здоров'я Вінниччини, марно намагалася переконати обурених шаргородців, що все це робиться задля їхнього ж блага, казала, що лікарня зберігається в такому ж вигляді, в якому вона є, а перепрофілюванням займатимуться госпітальні ради, котрі ще не створені. "Ця карта тільки запропонована для обговорення, – пояснювала чиновниця. – Ніхто нічого не затверджував, це проект".
Депутати одноголосно проголосували за те, щоб висловити недовіру голові департаменту охорони здоров'я області Людмилі Грабович і заступнику голови облдержадміністрації з гуманітарних питань Ігорю Івасюку, і звернулися до Президента України, Кабінету міністрів України, МОЗ України, Вінницької обласної державної адміністрації, Вінницької ОДА з проханням перепрофілювати районну лікарню у багатопрофільну лікарню інтенсивного лікування 1-го типу.
Підтримали це рішення і депутати обласної ради Дмитро Копера і Віталій Соляник. "Нам треба запитати у керівництва департаменту, чому вони довели до такого стану лікарні районів, що тепер їм простіше змінити статус. Питання поділу області на округи відбувалося без нашої участі, – каже Дмитро Копера. – Ми будемо тримати ситуацію на контролі". Документ затверджували вже на майдані, куди зійшлося більше 6 тисяч людей, і голова районної ради Михайло Попов негайно повіз його до Вінниці".
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...