За прикладом Китаю: Радник Путіна запропонував обмежувати в РФ доступ до інтернету

Герман Клименко вважає, що Росії пора серйозно думати про "інформаційну безпеку".

Ілюстрація:Кореспондент.netІлюстрація:Кореспондент.net

Росія може забезпечити свою інформаційну безпеку в тому випадку, якщо візьме на озброєння досвід Китаю щодо обмеження інтернету. Про це заявив радник президента РФ з питань розвитку інтернету Герман Клименко, повідомляють Патріоти України з посиланням на Интерфакс.

"Шлях один - це китайський варіант. Безумовно, контроль потрібен, тому що не існує жодної можливості цьому запобігти. Китай менш педантичний до думки суспільства, вони оцінили загрозу і обмежили інтернет. Тепер у них таких проблем немає", - сказав він під час лекції у Військовій академії Генштабу ЗС Росії.

Клименко вважає неприпустимим, коли іноземні компанії, які працюють на території РФ, не відповідають на запити російських правоохоронних органів.

"Ми знаходимося в дивній позиції, коли на території РФ перебуває іноземна компанія, заробляє гроші, проте на жоден запит правоохоронних органів вони не відповідає. На жаль, ми не можемо написати в WhatsApp і попросити відключити шифрування", - поскаржився радник російського президента.

Клименко підкреслив, що якщо закордонні месенджери і соцмережі не співпрацюватимуть з правоохоронними органами "будь-яка держава, яка поважає себе, має їх викинути".

Як відомо, в КНР ввели цензуру в інтернеті для "запобігання поваленню соціалістичної системи і захисту від тероризму".

Відключення світла в Україні можуть повернутися: До чого варто готуватися

понеділок, 7 квітень 2025, 12:22

В Україні спостерігається значний енергодефіцит в системі, який може викликати повернення графіків відключення. Українцям радять заощадливо використовувати світло. Як зазначають в "Укренерго", внаслідок негоди наразі знеструмлено 10 населених пунктів в...

Почнуться проблеми: Українські біженці можуть втратити правовий статут у ЄС після перемир’я

понеділок, 7 квітень 2025, 10:27

Мільйони українських біженців можуть втратити свій правовий статус у ЄС після припинення бойових дій в Україні, оскільки наразі країни Євросоюзу не мають чіткого плану щодо тимчасового захисту утікачів від війни після досягнення перемир’я, передають Па...