За співпрацю з бойовиками: Суд виніс вирок "народному мерові" Маріуполя

У суді Фоменко частково заперечував свою провину.

Ілюстрація: ЖЖ

"Народному меру" Маріуполя Олександру Фоменку присудили 6 років і 9 місяців позбавлення волі за посягання на територіальну цілісність і недоторканість України. Про це пише 0629.com.ua з посиланням на реєстр судових рішень, повідомляють Патріоти України.

З травня 2014 року Фоменко, який працював директором приватного підприємства "Альянс ПС", розуміючи незаконність і злочинність своїх дій, активно займався легалізацією терористичної організації "ДНР" у Маріуполі. Він вступив у змову з представниками терористів із метою захоплення влади в місті, хотів зайняти місце "народного мера" і виступав за зміну конституційного ладу України.

1 червня 2014 року пособник окупантів проголосив себе "народним мером", керуючись підтримкою "ДНР" із Донецька, і приступив до своїх фіктивним обов'язків. Протиправна діяльність "мера" була зупинена правоохоронними органами 12 червня 2014 року.

У суді Фоменко частково заперечував свою провину. Він говорив, що все життя займався громадською діяльністю, на мітинги потрапив випадково, і що йому пропонували посаду "мера" присутні на мітингу люди. Також обвинувачений говорив, що ні з ким із "ДНР" знайомий не був, знав про організацію тільки з інтернету та закликав просто створити контролюючий орган над міською владою. Фоменко називав себе громадянином України й наполягав, що не хотів організації інших держав.

Однак один із допитаних маріупольських журналістів Микола Лисогор на суді розповів, що знімав усе, що відбувається, на камеру і зрозумів, що обвинуваченого призначили "мером". Розглянувши всі свідчення свідків і військовослужбовців, що брали участь у затриманні Фоменка, суд визнав його винним за частиною 2 статті 110 Кримінального кодексу України (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) та засудив на 6 років і 9 місяців тюремного ув'язнення. Час перебування в СІЗО з моменту затримання зараховані в термін відбуття покарання. Арешт майна був скасований.

А ви це знали? Чому у СРСР корпус телевізорів робили із дерева

неділя, 23 лютий 2025, 9:50

У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...

Літній час 2025: Українцям пояснили, чи буде традиційне переведення годинників навесні

неділя, 23 лютий 2025, 9:45

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимови...