Зброя для України: від "Гюрзи" до "Кентавра" - які кораблі отримають ВМС

Щоб ліквідувати втрати, отримані після анексії Криму, Україні потрібні десятки кораблів, здатних виконувати різні завдання.

Ілюстрація:uapress.info

Військово-морські сили України поповнилися новинкою: на київському заводі "Ленінська кузня" був спущений на воду малий артилерійський бронекатер (МБАК) "Гюрза-М". На замовлення Міноборони будуть побудовані два таких катери, повідомляють Патріоти України з посиланням на Сегодня.

Бронекатер "Гюрза"

Секретар РНБО Олександр Турчинов назвав це початком процесу відновлення виробництва бойових кораблів в Україні. Однак, за словами експертів, щоб знівелювати втрати, отримані після анексії Криму, Україні потрібні десятки кораблів, здатних виконувати різні завдання.

Наприклад, необхідно завершити будівництво новітнього українського корвета, який закладений на Чорноморському суднобудівному заводі в Миколаєві. Через відсутність фінансування дата спуску на воду цього корабля постійно відкладається.

Модель корвета "Володимир Великий"

За словами Ігоря Кабаненка, Міністерству оборони вже запропонована концепція будівництва та розвитку національних Військово-Морських сил.

За його словами, вона розрахована до 2020 року: "Підготовчі та організаційно-штатні заходи пропонується провести в 2016 році.

У цей період доцільно оптимізувати структуру органів управління і витрати на утримання, з делегуванням повноважень, зменшити небойові і збільшити бойові складові флоту, в першу чергу плавсклад (сьогодні відсоток плавскладу дуже низький).

Найбільш важливими слід розглядати 2017-2019 роки, коли пропонується провести основне переозброєння національного флоту кораблями, катерами та іншими сучасними бойовими системами".

Як зазначив адмірал, у фіналі Україна повинна отримати сучасні Військово-морські сили у складі надводних і підводних кораблів, морської авіації і морської піхоти, сил спеціальних операцій, а також інших компонентів, що адекватно відповідають загрозам з моря.

Швидкохідний катер "Кентавр"

У свою чергу, Максим Глущенко вважає, що до складу ВМСУ могли б увійти також 5-7 швидкохідних ракетних катерів типу "Лань", на базі яких раніше були побудовані три артилерійські катери для берегової охорони В'єтнаму.

"Сюди ж можна додати розробку десантно-штурмового катера" Кентавр ", який є продовженням лінійки броньованих катерів" Гюрза "і" Гюрза-М ". А таких судів як "Гюрза" і "Кентавр" нам необхідно 20-25 одиниць.

Однак такі кораблі не здатні реально протистояти ворожому флоту, і навіть велика їх кількість не вирішить наших проблем. Тому всі проекти (і малих, і середніх, і великих судів) мають йти паралельно. Це знизить витрати, і спростить кооперацію з іноземними партнерами", - пояснив Глущенко.

Ціна на фрукти в Україні різко злетять! Ось що здорожчає найбільше

понеділок, 19 травень 2025, 23:30

Ціна на фрукти в Україні підвищиться мінімум на 30 відсотків через несприятливі погодні умови. Недавні заморозки призвели до втрат врожаю кісточкової групи плодових дерев, таких як абрикоси та персики. Про це повідомив заступник голови Всеукраїнської а...

Неприємно нагадує про відомий російський бренд: Влада Камʼянця-Подільського втрапила у скандал через новий логотип міста (фото)

понеділок, 19 травень 2025, 22:40

Влада Кам’янця-Подільського представила нову айдентику. Однак, новий логотип міста здався жителям дуже схожий на логотип російського сервісу «Кинопоиск». Про це йдеться у дописі міської ради та дописі «Вдало Інфо Кам’янець-Подільський», передають Патрі...