Жахливі наслідки знищення лісу в Україні: Масштаби вражають

В Україні відбуваються абсолютно неправомірні, варварські заходи господарювання та повномасштабні рубки лісів.

Надмірне знищення лісів веде до загрозливих екологічних проблем, впевнений Богдан Проць, інформують Патріоти України. В Україні відбуваються абсолютно неправомірні, варварські заходи господарювання та повномасштабні рубки лісів. Таку думку у коментарі для Styler висловив кандидат біологічних наук Богдан Проць, директор громадської організації "Дунайсько-Карпатська Програма", завідувач відділом ландшафтного й біотичного різноманіття Державного природознавчого музею Національної академії наук України, лауреат міжнародної премії Вітлі.


За його словами, за останні 25 років кількість вирубаного лісу зросла на 75%.
"Кількість нелегальних рубок зросла щонайменше на 40%. Загальна тенденція є загрозливою, вона полягає у варварському, не екологічному веденні лісового господарства, який має абсолютно негативний вплив на довкілля та місцеве населення", - переконаний він.
У перспективі надмірне знищення лісів веде до ще більш серйозних екологічних проблем, каже науковець.

"З одного боку, ми маємо також кліматичні зміни, які проявляються у зменшенні кількості опадів у вегетаційний період. З іншого, ми маємо надмірні вирубки. Температура в горах підвищується, в тому числі – температура води, відповідно випаровування підвищуються, також рівень поверхневих грунтових вод знижується, струмки зникають, і більше того – вода в горах, яку місцеве населення звикло використовувати, просто зникає. Це одна із найбільш критичних негативних наслідків та сучасних тенденцій у цілому Карпатському регіоні", - додає Богдан Проць.
Використання важкої, технічно відсталої техніки при веденні лісогосподарських робіт стимулює меліорацію схилів, переконаний науковець.


"Коли вирубують одну ділянку та вивозять ліс, утворюються глибокі меліораційні канали, чим стимулюють всихання для сусідніх ділянок. Руйнування схилу призводить до руйнування усієї його гідромережі. Починають формуватися інші водні потоки, стимулюючи змивання поверхні грунту. Спускання деревини струмком стало звичним явищем. Проведення протиерозійних заходів є відсутнім. Тому наслідки вирубування лісів є настільки негативними", - коментує Богдан Проць.

В той же час еколог, кандидат біологічних наук та президент РМЕО "Екосфера" Оксана Станкевич у коментарі розповіла, що більшість відео, де викриваються масштаби вирубки лісів – це маніпуляція, яка не показує справжніх проблем у цій сфері. Богдан Проць лише частково поділяє таку думку.

"Проблема є однозначно непростою, з однієї сторони ми маємо технічне відставання способів ведення лісового господарства, з іншого- напіввійськовий спосіб його управління, де інша думка, крім думки керівництва, є неприйнятною. Я думаю, корупційна складова ведення лісового господарства призвела до його технічного відставання, що унеможливлює підвищення ефективності його ведення", - пояснює він.

Джерело: РБК-Styler

"Швидка" більше не везтиме українців до найближчої лікарні: Як змінили правила транспортування пацієнтів

п’ятниця, 22 листопад 2024, 6:22

За новими правилами бригади екстреної медичної допомоги доставлятимуть пацієнтів з інфарктами, інсультами та іншими критичними станами до профільних медичних закладів, передають Патріоти України. Як повідомили на сайті МОЗ, з січня 2025 року бригади шв...

Віддав життя за Україну: На Херсонщині загинув 24-річний грузинський доброволець Леван Лохішвілі

четвер, 21 листопад 2024, 22:55

На війні проти російських бойовиків загинув грузинський доброволець - 24-річний Леван Лохішвілі. Про це повідомляє Ехо Кавказа, передають Патріоти України. Зазначається, що захисник загинув 19 листопада у Херсонській області внаслідок вибуху саморобног...