
Житель Запоріжжя використовував пляшки з-під шампанського для створення енергоефективного та бюджетного будинку. На цей будинок чоловік витратив 20 років, пляшки почав збирати з кінця 90-х, і опрацював понад 100 інженерних креслень. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Триповерхова енергозберігаюча будівля повністю автономна. Налагоджено водо- і електропостачання. Взимку господарі обігрівають 100 квадратів грубкою старовинної конструкції. У стінах пляшки, заповнені повітрям, утримують тепло в житлових кімнатах. Між поверхами працює ліфт.
Будувати з оригінальних матеріалів стали частіше, відзначають фахівці. Будівництво з пляшок вважають енергоефективною технологією, але такою, що має дуже великий ризик. Скло може не витримати температурних коливань.
Прогнози архітекторів не лякають господарів, їм залишилося звести дах і завершити оздоблювальні роботи.
У червні 2026 року більше громадян, які потребуть матеріальної підтримки під час війни, зможуть отримати виплати від Управління Верховного комісара Організації Об'єднаних Націй у справах біженців (УВКБ ООН). Реєстрація на допомогу стала доступною у ще ...
У червні 2026 року більше громадян, які потребуть матеріальної підтримки під час війни, зможуть отримати виплати від Управління Верховного комісара Організації Об'єднаних Націй у справах біженців (УВКБ ООН). Реєстрація на допомогу стала доступною у ще ...