Жителі Донбасу розповіли, у складі якої держави хочуть бути: соцопитування

Опитування проводилося з 19 по 30 листопада 2015 року і засвідчило бажання 75% мешканців неокупованої частини Донбасу знаходитися в складі України.

Ілюстрація:espreso.tv

Переважна більшість (75%) мешканців неокупованої частини Донбасу вважають, що Донецька і Луганська області повинні в тій чи іншій формі бути частиною України. Про це свідчать результати дослідження, проведеного соціологічною групою "Рейтинг" за підтримки уряду Канади в листопаді 2015 року, повідомляють Патріоти України з посиланням на Українську правду.

Більше третини опитаних (32%) вважають, що області повинні бути частиною України на тих же правах, що й раніше (53% жителів решти України поділяють цю думку). 35% хочуть отримати додаткові повноваження в рамках реформи з децентралізації (20%), а 8% очікують автономії областей у складі України (6%).

Лише 3% жителів Донбасу вважають, що контрольовані бойовиками райони регіону повинні залишатися у владі терористів (серед жителів решти України так вважають 7%). 7% хочуть віддати Донбас до складу Росії (2% жителів решти України згодні), ще 1% хоче бачити Донбас незалежною країною (1%).

Опитування проводилося з 19 по 30 листопада 2015 року. Всього було опитано 1800 осіб старше 18 років у всіх регіонах України, крім Криму та окупованої частини Донбасу. У підконтрольних районах Донбасу було опитано 1284 особи. Можлива похибка не перевищує 2,3%.

Люди йдуть: У Міноборони розповіли, які спеціальності є найзатребуванішими у центрах рекрутингу української армії

п’ятниця, 4 квітень 2025, 12:18

Міністерство оборони України проаналізувало військові спеціальності, які обрали добровольці, що звернулися до центрів рекрутингу української армії. Найбільш затребуваними виявилися ті, що пов’язані з БПЛА, також є попит на водіїв та стрілецькі спеціаль...

Війна - не завада? У Раді пояснили, чому російську мову не заборонили у школах

п’ятниця, 4 квітень 2025, 10:50

Пряма законодавча заборона російської мови у школах може сприйнятися Європейським Союзом як дискримінаційна норма, що зашкодить євроінтеграційному процесу України. Про це в інтерв’ю Українським Новинам сказав голова комітету Верховної Ради з питань осв...