Вчені з Единбурзького університету в Шотландії з'ясували, що Марс непридатний для існування мікроорганізмів через наявність на поверхні планети хімічних сполук, які називаються перхлоратами. Ці речовини є солями хлорної кислоти і отруйні для живих істот. Результати дослідження опубліковані в журналі Scientific Reports, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Біологи вивчили вплив перхлоратів в концентраціях, характерних для марсіанського грунту, на бактерію Bacillus subtilis, яка часто зустрічається на космічних апаратах і служить джерелом біологічного забруднення.
З'ясувалося, що в поєднанні з ультрафіолетовим випромінюванням токсичність сполук збільшується, що робить їх смертоносними для мікроорганізмів. В результаті B.subtilis гине за кілька хвилин.
За словами фахівців, інші речовини, що зустрічаються на поверхні Марса - оксиди заліза і перекис водню - посилюють вплив перхлоратів, прискорюючи смерть бактерій в 10,8 раза.
Перхлорати знайдені на Червоній планеті в 2008 році, коли спусковий апарат «Фенікс» провів аналіз хімічного складу марсіанського грунту.
Виявилося, що концентрація з'єднань в грунті становила 0,4-0,6 відсотка. Це значення підтвердили проби, взяті марсоходом Curiosity. З огляду на, що на поверхню планети падає ультрафіолетове випромінювання, такий зміст перхлоратів може стати причиною відсутності на ній інопланетних форм життя.
Родини зниклих безвісти й полонених військовослужбовців вже майже три місяці не отримують виплат від держави. Це пов’язано із затвердженням нової схеми нарахувань, що змінила порядок розподілу грошового забезпечення. Оскільки порядок виплат вже було за...
Національний банк України в оновленому макропрогнозі допускає підвищення мінімальної зарплати вже наступного року. Таке припущення містить базовий сценарій, передають Патріоти України з посиланням на "Інфляційний звіт" Національного банку України (кві...