Життя на Марсі неможливе: Вчені зробили важливе відкриття

Марс непридатний для існування мікроорганізмів через наявність на поверхні планети хімічних сполук, які називаються перхлоратами.

Перхлорати знайдені на Червоній планеті в 2008 році. Фото: NASA.

Вчені з Единбурзького університету в Шотландії з'ясували, що Марс непридатний для існування мікроорганізмів через наявність на поверхні планети хімічних сполук, які називаються перхлоратами. Ці речовини є солями хлорної кислоти і отруйні для живих істот. Результати дослідження опубліковані в журналі Scientific Reports, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Біологи вивчили вплив перхлоратів в концентраціях, характерних для марсіанського грунту, на бактерію Bacillus subtilis, яка часто зустрічається на космічних апаратах і служить джерелом біологічного забруднення.

З'ясувалося, що в поєднанні з ультрафіолетовим випромінюванням токсичність сполук збільшується, що робить їх смертоносними для мікроорганізмів. В результаті B.subtilis гине за кілька хвилин.

За словами фахівців, інші речовини, що зустрічаються на поверхні Марса - оксиди заліза і перекис водню - посилюють вплив перхлоратів, прискорюючи смерть бактерій в 10,8 раза.

Перхлорати знайдені на Червоній планеті в 2008 році, коли спусковий апарат «Фенікс» провів аналіз хімічного складу марсіанського грунту.

Виявилося, що концентрація з'єднань в грунті становила 0,4-0,6 відсотка. Це значення підтвердили проби, взяті марсоходом Curiosity. З огляду на, що на поверхню планети падає ультрафіолетове випромінювання, такий зміст перхлоратів може стати причиною відсутності на ній інопланетних форм життя.

А ви це знали? Чому у СРСР корпус телевізорів робили із дерева

неділя, 23 лютий 2025, 9:50

У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...

Літній час 2025: Українцям пояснили, чи буде традиційне переведення годинників навесні

неділя, 23 лютий 2025, 9:45

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимови...