Зростання цін і не тільки: Які нововведення чекають на українців від початку 2019-го року

З 1 січня набуває чинності низка ухвалених урядом і парламентом змін. Деякі з них позитивні, проте більшість стосується зростання тарифів або нового податкового навантаження, повідомляють Патріоти України.

Підвищення мінімальної зарплати

Від 1 січня мінімальну зарплату збільшать на 12,1% - до 4 173 грн. До цього мінімальна зарплата в Україні була на рівні 3 723 грн. Прожитковий мінімум від 1 січня складе 1853 грн. Це новина і гарна, і не дуже. Бо з одного боку – з цієї зарплати більше вирахують податків. А підприємцям, яких піймають у тіні, нарахують штрафи. За 2018 рік, приміром, їх оштрафували на 224 мільйони гривень.

Пенсійне забезпечення

Від січня майже двом мільйонам пенсіонерів, які досягли 65-річного віку, перерахують пенсії. Це стосується чоловіків зі стажем від 35 років і жінок зі стажем від 30 років. Передбачено, що розмір пенсії для таких осіб не може бути нижче, ніж 40% мінімальної зарплати. Втім, реальна надбавка для більшості буде незначна, оскільки від 1 грудня мінімальна пенсія становить 1 497 грн, а 40% від нового рівня мінімальної зарплати складатиме 1669 грн. Тобто збільшення всього - 172 грн.

Підвищення тарифів

Нацкомісія з регулювання енергетики змусила 18 теплопостачальників підвищити ціну вже від 1 січня. Це обумовлено тим, що уряд підвищив у листопаді ціну на газ. У платіжках суми збільшаться у всіх по-різному. Найбільше – майже на третину зростуть у містах – Одесі та Рівному (+30%). Серед областей лідер - Сумщина (+25%). Найменший удар по кишені відчують жителі Донеччини та Чернігівщини (12-16%).

Монетизація субсидій

Монетизація відбуватиметься у три етапи. Вже від 1 січня 2019 року участь у монетизації пільг і субсидій братимуть ті сім’ї, які звернуться за допомогою вперше. Субсидія від держави надходитиме на їхній персональний обліковий запис в Ощадбанку. Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комуналку.

В уряді переконують, що тим сім’ям, які беруть участь в монетизації, не потрібно буде щомісяця сплачувати свій обов’язковий платіж окремо за кожен вид послуги. Держава через Ощадбанк сплачуватиме частину комуналки, в межах виділеної субсидії та соціальних норм, а субсидіанти доплачуватимуть другу частину рахунку.

Джерело: ТСН.ua

Віддав життя за Україну: На Херсонщині загинув 24-річний грузинський доброволець Леван Лохішвілі

четвер, 21 листопад 2024, 22:55

На війні проти російських бойовиків загинув грузинський доброволець - 24-річний Леван Лохішвілі. Про це повідомляє Ехо Кавказа, передають Патріоти України. Зазначається, що захисник загинув 19 листопада у Херсонській області внаслідок вибуху саморобног...

В Україні деяким пенсіонерам щомісяця доплачуватимуть 2361 грн: Ось хто отримає виплати

четвер, 21 листопад 2024, 22:40

В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...