"Зупинка дихання та смерть": Хімік розповів, що загрожує жителям окупованого Армянська

Версія окупаційної влади про те, що кримчан труять випаровування з кислотних відстійників, де закінчилася прісна вода, неправдива.

Дерева у Армянську теж страждають. Фото: Фейсбук.

Причина екологічної катастрофи у кримському Армянську - аварія на заводі "Кримський титан". Наслідки "хіматаки" можуть бути критичними для людей. Про це заявив хімік-еколог Владислав Балинський, передають Патріоти України.

За його словами, версія окупаційної влади про те, що кримчан труять випаровування з кислотних відстійників, де закінчилася прісна вода, неправдива. "Це нісенітниця і спроба направити хибним шляхом", - каже експерт.

На думку Балінського, концентрація сірчистого ангідриду занадто висока, тому речовина не може бути розведена водою. "Ні випаровування, ні недоочищені кислотні стоки не можуть створювати таку високу концентрацію. Це газ. Йдеться, швидше за все, про витік концентрованого скрапленого сірчистого або сірчаного ангідриду. Їх зазвичай перевозять у металевих цистернах або зберігають під певним тиском. Під впливом тиску ця речовина стає зрідженою. Під час розгерметизації ємності вона перетворюється на газ і виходить у вигляді випарів. Так що це витік на самому "Кримському титані", це технічна проблема заводу", - упевнений Балинський.

На думку хіміка-еколога, симптоми жителів Армянська відповідають тому, що в повітрі присутній сірчистий ангідрид. Вранці речовина випадає у вигляді роси, але це вже кислотна роса. Вона впливає на метал, окислюється, звідси такий коричневий наліт. Листя рослин відразу стає тьмяним, в'яне і скручується. А у людей з'являється кашель, подразнення та опіки дихальних шляхів.

"В атмосфері речовина з'єднується з водою і перетворюється на сірчисту кислоту у вигляді аерозоля, а далі ця суміш стає сірчаною кислотою. Вона дуже токсична, припустима гранична норма 0,5 мг на куб м. Ми спостерігаємо вищу концентрацію цієї кислоти. Тому у людей кашель, подразнені слизові дихальних шляхів, червоніють очі. При потраплянні на слизову кислота викликає опіки. У людей з'являється кон'юнктивіт, фарингіт, бронхіт, хімічні запалення легенів. Найважчі наслідки - це зупинка дихання і смерть", - говорить Балинський.

Ці захворювання виникають відразу. Але існує і період накопичення, після якого також можуть розвиватися захворювання. У природі ця кислота швидко нейтралізується і утворює солі сірки, які також накопичуються і можуть бути токсичними, викликати отруєння у людей.

Джерело: Обозреватель

На Рівненщині водій збив на "зебрі" візочок з немовлям: Моторошна ДТП потрапила на відео

вівторок, 19 жовтень 2021, 18:56

На Рівненщині водій збив на пішохідному переході візочок з немовлям. Інцидент стався у Дубно, 10-місячний малюк отримав травми, його госпіталізували. Про це повідомляється у сюжеті ТСН, передають Патріоти України. Так, жінка йшла з візочком, у якому з...

"Епоха бідності" скінчилась? Деяким українцям соцвиплати "не світять" - доходи і видатки одержувачів ретельно перевірять

вівторок, 19 жовтень 2021, 17:29

Українців, які звертаються за допомогою до держави, зокрема, за призначенням субсидій для оплати житлово-комунальних послуг, перевіряють, визначаючи, виділити таку допомогу чи ні. Вироблені чіткі правила ненадання субсидій, передають Патріоти України. ...