Банкова почала інтригувати з конкурсом на нового голову НАБУ: Шабунін навів перелік антикорупційних розслідувань, яких боїться Зеленський

В Офісі Президента, який два роки ганьбив Україну конкурсом на голову САП, надто бояться відновлення низки розслідувань. Про це пише у телеграм-каналі глава ЦПК Віталій Шабунін, передають Патріоти України.

Він зауважує, що вчора Банкова розпочала чергову ганьбу - цього разу з конкурсом на директора НАБУ. Далі Шабунін пропонує ознайомитися із статтею, яку опублікувало видання ZN.ua. В матеріалі "Увімкнення САП. В Україні відкривається антикорупційний фронт" йдеться про те, як вплине на боротьбу із корупцією в Україні призначення Олександра Клименка новим керівником САП.

Як стверджують джерела видання, у пріоритеті голови САП - аудит проваджень, злитих його нинішніми підлеглими. І йому буде де розвернутися.

"У призначених дублем прокурорів - генерального Костіна та антикорупційного Клименка - є шанс повернути країну в правильному напрямку", - зауважує автор матеріалу, акцентуючи увагу на тому, які труднощі можуть виникнути на цьому шляху. Окрім того, автор детально зупиняється на переліку розслідувань, які можуть блокувати в Офісі Президента.

"По-перше, за нашими даними, ще до призначення Клименка була готова підозра у справі Приватбанку недавно позбавленому українського громадянства Ігореві Коломойському. США чекають на підозру ексвласникові "Привату" як предикат. Оскільки перший злочин стався в Україні, американці ж зіштовхнулися вже з відмиванням грошей, то визнання цього факту на місці злочину може дуже підштовхнути процес у Штатах", - зазначають у статті.

По-друге, як повідомляється, є ціла низка свіжих розслідувань НАБУ, що стосуються діяльності міністерств фінансів, інфраструктури та соціальної політики. У зоні уваги силовиків опинилися як міністри (хоч тепер уже й відставні), так і чинні заступники.

"Як пояснюють обізнані люди, кримінальних справ за підсумками війни може бути багато. Стали красти за примітивними схемами, вважаючи, що на все можна накласти грифи таємності або вивести з-під конкурсів. Корупціонери поводяться вкрай необачно, залишаючи сліди", - зауважує автор матеріалу.

По-третє, нагромаджено багато якісної й доказової інформації щодо зарплатних конвертів для народних депутатів. Детективи НАБУ вже розібралися в структурі взаємодії всередині парламенту. І навіть переконалися в тому, що "конвертоване держприймання" працює так ретельно, що окремі слуги народу під кінець місяця йдуть у мінус. Їх активно штрафують, і базова ставка 20 тис. дол. депутатської програми лояльності "20/30/50" тане, як шагренева шкіра. Якщо раптом отримувач не виявляє потрібних якостей - не з'являється в залі, не бере участі в засіданнях комітету чи взагалі не голосує - борг переходить на наступний місяць.

"Однак є великі сумніви, що це розслідування вистрелить першим. Якщо взагалі вистрелить. Бо, приймаючи рішення стосовно народних депутатів, голова САП зв'язаний позицією генерального прокурора: без його санкції не можна відкрити кримінальну справу", - нагадує видання.

Також підкреслюється, що депутати - найслабша ланка. "А, крім конвертів, ще ж є незаконне збагачення, схеми тощо. Проте, щоб довести конверт або хабар, потрібні НСД (негласні слідчі дії), включно з прослуховуванням та зніманням інформації. І це теж санкціонує генпрокурор. Або не санкціонує. Чи попереджає фігуранта. Або, прагнучи зберегти ферзя, розмінює пішака. Як це зробила Венедіктова з нардепом Кузьміних, який погорів на хабарі в півмільйона гривень за організацію правильного тендера", - нагадує журналіст.

"А ось із Трухіним - заминка. Попри те, що НАБУ давно завершило розслідування й на "касира" ОПУ готова підозра у справі про ДТП та хабар. Є висока ймовірність, що Трухіну таки дадуть "тихо піти в ліс". Хоча цього й не зробив чесний поліцейський, який не зазіхнув на депутатський "бонус" у 150 тисяч доларів", - йдеться у статті.

"Корупціонери - не самураї. Вони не принесли себе в жертву в ім'я перемоги у війні проти Росії. А, навпаки, корупція набула ще цинічнішої форми: в одну й ту саму хвилину хтось на "нулі" кладе свою голову за країну, а хтось у високому кабінеті - совість за долар…", - йдеться далі.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Спробує дотиснути угоду про розділ України": Клімкін розповів про сподівання Путіна щодо нової влади у США

неділя, 25 вересень 2022, 13:14

Для того, щоб дотиснути угоду про розділ України, президент Російської Федерації Володимир Путін може чекати на зміну влади у США. Російський президент сподівається, що нова адміністрація президент США буде до нього дружня, розповів колишній міністр за...

Противник закінчив розгортання 2-х тактичних угрупувань своїх військ на Мелітопольскому та Маріупольскому напрямках... - Машовець

неділя, 25 вересень 2022, 11:21

По поточній ситуації... 1.Очевидно, що командування противника закінчило розгортання, принаймні, 2-х достатньо потужних тактичних угрупувань своїх військ на Мелітопольскому та Маріупольскому напрямках. Перше, розтягнуте у трикутнику Василівка - Пологи ...